A kormány nem tud számolni, de nem kér bocsánatot

Az MSZP frakcióvezetője „előre nem látható” tételek felbukkanásával magyarázta a Nap-keltében, hogy egyik hónapról a másikra a megszorító csomaggal számolva is a GDP 8 százalékára nőtt az államháztartás idei hiánya tervezett 4,7 százalékról.

MNO
2006. 06. 09. 7:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lendvai Ildikó százmilliárdos tételként említette az árvízi költségeket, és ezen a kijelentésén a riporterek kétkedő megjegyzései ellenére sem módosított. A szocialista politikus azt is elismerte, hogy„elszámolták” a szociális kiadások költségeit, azok többe kerültek annál, mint amit vártak.

A legfontosabb feladatnak azt nevezte, hogy ha javítani nem is tudják, legalább az eddig elért életszínvonalat megtartsák. A szigorúan vett szociális kiadásokat nem fogják kurtítani – hangsúlyozta, tágabb értelemben azonban, ha például a gázártámogatást is ide soroljuk, rövidülhetnek ezek a támogatások, mert irracionális dolog például a garázsok fűtését kiegészíteni – tette hozzá. A gázárra vonatkozó kérdésre ugyanakkor a frakcióvezető a korábbi tapasztalatakból okulva határozottan visszautasított mindenféle választ, csak annyit mondott, hogy biztosan többet kell majd fizetni a földgázért .

Arra a megjegyzésre, hogy Járai Zsigmond a választási kampány hajrájában 8 százalékos hiányt jósolt, és akkor a vezető MSZP-politikusok mindegyike harsányan tiltakozott, azt mondta, nem érzi úgy, hogy ezért bárkinek bocsánatot kellene kérnie a jegybankelnöktől, mert – itt „eltalálta” ugyan a számot –, de kijelentései folyamatosan rontották a magyar gazdaság hitelét.
(Híradó)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.