A szakemberek egy 15 éves lány esetére hívják föl a figyelmet, aki egy parkban telefonált, amikor belecsapott a villám. A tinédzser olyan károsodást szenvedett, hogy egy évig tolószékbe kényszerült.
„Erre a ritka jelenségre se az egészségügy, se az oktatás nem fordít elegendő figyelmet, pedig a villámcsapások veszélye szabadtérben telefonálás közben igen nagy. Kis odafigyeléssel a jövőben megakadályozhatóak lennének az ilyen végzetes balesetek„ – állítja Swinda Esprit, a Norhwick Park Kórház orvosa.
Esprit és a kórház más orvosai levelet juttattak el a Brit Egészségügyi Laphoz, amelyben leírják: ha valakit villámcsapás ér, nagy az esélye, hogy a bőr levezeti az elektromosságot a testen. Azonban ha egy fém tárgyat – például egy telefont – a bőrhöz érintünk, akkor ez megtöri a vezetőképességet, és belső sérüléseket vagy akár halált is okozhat.
Kínában, Dél-Koreában és Malajziában az orvosok három esetet írtak le, ahol az embereket villám találta el, amikor mobiltelefonáltak. „Az Ausztrál Villámügyi Hivatal közlése szerint a fém tárgyak, mint például a vezeték nélküli vagy a mobiltelefonok, használata és hordozása kültérben villámlás esetén nem ajánlatos” – fogalmaz Esprit.
Forrás: news.yahoo.com/rtlklub.hu
Emelkedtek a ponthatárok, de még így is több jelentkezőt vett fel a BME
