„Kommunisták, fasiszták tetteit alapozta meg Trianon”

Maradék ország torz lelkű emberekkel, akiknek többsége már felelős döntésre sem tud jutni, mert a látszat rabjává vált – így festette le a Trianonból megmaradt, mai Magyarországot Duray Miklós, a szlovákiai Magyar Koalíció Pártjának (MKP) ügyvezető alelnöke Tatabányán, az első világháborús emlékmű újjászentelésén.

MNO
2006. 06. 07. 7:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szlovákiai Magyar Koalíció Pártjának (MKP) ügyvezető alelnöke szerint Trianon felelős Európa kettészakadásáért, a nácizmus és a kommunizmus létrejöttéért. Duray Miklós erről tegnap esteTatabányán az első világháborús emlékmű újjászentelésén, az 1920-ban aláírt békeszerződésre emlékezve beszélt.

„E békeszerződések kigondolói a huszadik század igazi háborús bűnösei, (...) a kommunisták, fasiszták és nácik által megszervezett, az osztály, a faj- és a nemzetgyűlöletre alapozott holokausztok okozói is azok, akik az I. világháborúban megtervezték a versailles-i és trianoni világrendet” – szögezte le ünnepi beszédében a szlovákiai magyar politikus.

Megértik-e, hogy Trianon óta nincs hazánk? – tette fel a kérdést, majd így folytatta: „a mai Magyarország még az ott lakóknak sem igazi hazája, (...) maradék ország torz lelkű emberekkel, akiknek többsége már felelős döntésre sem tud jutni, mert a látszat rabjává vált, akik életének az a legboldogabb pillanata, amely azonos időtávolságban van az elmúlt és az elkövetkező válságtól”.

Megítélése szerint mindenki torz lelkületű emberekké vált, „mert belénk nevelték a változtathatatlanságot és a bűntudatot”.

Tatabánya polgármestere arról a célról beszélt, hogy „az elcsatolt területeken három nemzedék után hitüket, kultúrájukat és nyelvüket megtartó testvéreink szabadon egyenrangú polgárokként élhessenek”. Bencsik János szerint meg kellene értetni a politikusokkal, hogy támogassák azon határon túli magyar közösségek jogát az autonómiához, amelyek ezt igénylik.

Az első világháború után épült emlékművet a Tatabányai Polgári Körök Szövetsége, a Növekvő Életfa Egyesület, az önkormányzat és egyéni képviselők hozzájárulásaiból újították fel, másfél millió forintért. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.