Az amerikai munkaerőnek közel háromnegyede nem lelkesedik a munkájáért – hangoztatják a Gallup egy felmérésére hivatkozó internetes kiadványok. A jelentés az USA-ban hajdan legendásan magas szintű munkaerkölcs drámai hanyatlására utal – közli a Világgazdaság.
A Gallup-jelentés főbb részleteinek értelmezésére az atlantai TechLINKS nevű kiadvány vállalkozott, amely Georgia állam csúcstechnológiai szektora számára közöl menedzsmenthíreket és ismereteket. Mint az összefoglaló rámutat, a Gallup hármas csoportosítás szerint elemzi a beosztotti állományban tevékenykedő munkaerő motiváltságát: az első az elkötelezett kategóriába tartozik, az ide soroltak világosan tudják, mi a cégük – és ezen belül a maguk – feladata, ezzel magas szinten azonosulnak, céltudatosan, sőt szenvedélyesen dolgoznak.
A második kategóriába tartoznak a nem elkötelezettek, akik ugyan dolgoznak, de a munkájukba nem visznek sem energiát, sem szenvedélyt, néha pedig kimondottan holdkórosként kószálják végig a munkanapot. A harmadik kategóriát képviseli a munkájuktól aktívan elhatárolódók csoportja, akik a „munkahelyükön élik ki boldogtalanságukat”, s ezzel rombolják az első csoportban lévők értékteremtését.
Egy, a Gallupnak tulajdonított becslés szerint ez utóbbi kategória évente mintegy 290–350 milliárd dollárnyi veszteséget okoz az amerikai gazdaságnak.
A legutóbbi felmérés szerint az Egyesült Államokban a munkaerőnek már 55 százaléka nem elkötelezett, az aktívan elhatárolódók aránya pedig elérte a 19 százalékot, amit a számok értelmezésével foglalkozó internetes fórumok úgy értékelnek, hogy az amerikaiak háromnegyede „utálja a munkáját”. Idézik a Gallup korábbi munkatársa – ma önálló tanácsadó –, Curt Coffmann véleményét, amely szerint a mai amerikai cégek többsége „rohadt hely”, ahol a dolgozók életüket tölteni kényszerülnek egy fizetési csekkért, „amely soha nem lesz elég nagy összegű”. A szakember szerint a cégek kevesebb mint 15 százaléka tekinthető olyannak, ahol az emberek élvezik a munkájukat.
vg.hu
Zelenszkij magára haragíthatta Trumpot
