A Budavári Önkormányzat 2006. augusztus 9-i a képviselő-testületi ülésén a személyemet érintő történtekkel kapcsolatban az alábbi nyilatkozatot teszem:
A polgári többségű budavári képviselőtestület hosszú ideig hatékonyan működött, az utóbbi időben azonban két, korábban a jobboldalhoz tartozó képviselő, dr. Vaskor László (MDF) és Görög Tibor egyéni politikai ambícióktól vezérelve – és ezzel többször akadályozva az önkormányzati feladatok ellátást is – szembehelyezkedett a polgármesterrel. Előbbi a parlamenti választásokon az MDF támogatóit az SZDSZ-es jelölt támogatására kérte, míg a volt frakcióvezető a polgármester elleni sorozatos támadásai miatt a pártból való kizárási indítvány benyújtása után kénytelen volt kilépni a Fidesz-ből.
Az önkormányzati választásokon a Fidesz-KDNP közös jelöltjeivel, illetve velem szemben induló alpolgármesterek a személyem ellen indított lejárató-kampány során terjesztették be indítványukat a fegyelmi eljárás megindítására. Az indítvány ürügye egy 2002-ben megkötött, előszerződés volt, amelyet nem követett végleges szerződéskötés. A testület MSZP-és SZDSZ-es tagjai, annak ellenére, hogy 24 képviselőből csak 13 vett részt az ülésen, az MDF frakció támogatásával megszavazták az indítványt, mely több törvénysértő elemet is tartalmaz. Ezek miatt az I. kerületi jegyző a Közigazgatási Hivatalhoz fordul.
A vád, miszerint a képviselő-testület tájékoztatása nélkül 90 évre bérbe adtam a Várbazárt, abszurd, minden alapot nélkülöz. A Várkert-bazár a Magyar Állam, a Kincstár tulajdona. Kezelését a Várgondnokság Kht. végzi, mely társaságban 15 %-kal van jelen a Budavári Önkormányzat. Mivel a Várbazár nem az önkormányzat tulajdona, és a kezelését végző társaságban is csak kisebbségi tulajdonos, sem a Budavári Önkormányzat, sem pedig képviseletében a polgármester nem adhatja azt el, és nem is dönthet egymaga az ingatlan hasznosításáról. Eddig a tulajdonos nevében az ingatlant kezelő kht. sem hozott ilyen döntést.
Mint a Budavári Önkormányzat vezetője, évek óta a magántőkére épülő hasznosítás kockázataira kívántam felhívni a közvélemény figyelmét, és mindent megtettem annak érdekében, hogy a Várkert-bazár helyreállítása állami felelősségvállalás mellett, állami forrásokból történjen meg. A képviselő-testületet több ízben tájékoztattam – erről tanúskodnak a jegyzőkönyvek, és azok a határozatok, melyeket a képviselő-testület kezdeményezésemre hozott az ügyben. A 2005. szeptemberében hozott határozat a tisztán üzleti szempontú hasznosítás helyett a rekonstrukciót állami felelősségvállalással, költségvetési támogatással szorgalmazza, és elfogadhatatlannak tartja a plaza-funkciót. Ezt a határozatot az önkormányzat alpolgármesterei is megszavazták.
Mindebből látható, hogy a testület tegnapi határozata alaptalan, törvénysértő; feltevésem szerint csupán kampánycélokat szolgált, ezért a Fővárosi Bírósághoz fordultam. A határozat nem érinti polgármesteri tisztségemet, csak foglalkoztatási jogviszonyomat.
Bízom abban, hogy a kerület polgárai a nyolc év alatt elért eredményeket, a kiegyensúlyozott gazdálkodást, a magas színvonalú szociális ellátást, és nem pedig az időszakos botránypolitizálást fogják majd értékelni az őszi helyhatósági választásokon.
Dr. Nagy Gábor Tamás
polgármester
2006.08.10.
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében