A 41 tagú Tolna Megyei Közgyűlésbe a legnagyobb számban a Fidesz–KDNP szövetség jelöltjei jutottak be 25 mandátummal, 14-en az MSZP-t képviselik, ketten pedig az MDF listáját. Dávid Ibolya, az MDF elnöke lemondott a mandátumáról, így a párt dönti el, hogy kit küld helyette a közgyűlésbe.
Az alakuló ülésen 38 képviselő szavazott, 26 érvényes szavazattal Puskás Imrét, Bátaszék alpolgármesterét, a helyi Fidesz-szervezet elnökét választották a közgyűlés elnökévé. A 40 éves jogász harmadik ciklusát kezdi meg a megyei közgyűlésben.
„Tudom és remélem, hogy bár ez politikai testület, a következő négy év nem arról fog szólni, hogy beássuk magunkat a lövészárkokba (...) és onnan fogunk egymásra lövöldözni„ – jelentette ki székfoglaló beszédében az új elnök. A közgyűlés 26 érvényes szavazattal Kapitány Zsoltot főállású alelnökké, Pálos Miklóst pedig társadalmi megbízatású alelnökké választotta. Mindketten a Fidesz–KDNP színeiben jutottak a közgyűlésbe.
Az új közgyűlési elnök megválasztását követően az MTI munkatársának nyilatkozva rámutatott: a területfejlesztéseket illetően új helyzet alakult ki az előző ciklusokhoz képest, mert eddig általában a kormányon lévők voltak többségben, és ez a többség érvényesült a megyei és a regionális fejlesztési tanácsokban is.
A jelenlegi helyzetre vonatkozóan, amikor ellenzéki többség jellemzi a megyei közgyűléseket, Puskás Imre leszögezte:
„Kizártnak tartom azt, hogy ezek az önkormányzatok ne tudnák az érdekeiket érvényesíteni (...), ugyanis, ha a kormány és a minisztérium betart ezeknek az önkormányzatoknak, akkor az egész országnak tart be, hiszen ezek az önkormányzatok, megyék és megyei jogú városok gyakorlatilag lefedik az ország lakosságát, lefedik azokat a legjelentősebb önkormányzatokat, amelyeket nem lehet hátrányba hozni.”
(mti)

Más ügyekkel is összefügghet a svéd testvérek eltűnése Baranyában