Az ellenzék átcsoportosítana a 2007-es költségvetés részletes vitájában

A kormánypártok szerint a jövő évi költségvetéshez benyújtott módosító indítványok nem létező forrásokból kívánnak átcsoportosítani egyébként támogatható célokra, míg az ellenzéki pártok szerint javaslataik megalapozottak, "elsősegélyt nyújtanak" az embereknek 2007-re, és nem növelik a hiányt. Megkezdődött a 2007-es költségvetési törvény részletes vitája az Országgyűlésben.

MNO
2006. 11. 24. 9:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kuncze Gábor (SZDSZ) szerint míg a kormánypárti módosító indítványok nem lépik át a költségvetési törvényjavaslat korlátait, az ellenzék által beterjesztett, 200 milliárd forintot átcsoportosító javaslatoknak nincs forrása.
A kormánypárti politikus helyes törekvéseknek nevezte az ellenzéki módosító indítványokat, de szerinte a lehetőségek nem adottak azokhoz.
Az SZDSZ-es képviselő szerint a kormány bírálata a költségvetési kiadások elszaladása miatt indokolt, de ez nem jelenti azt, hogy az ellenzéknek olyan javaslatokat kell benyújtania, amelyek felborítják a büdzsét.
Kuncze Gábor kitért arra, hogy a kormányzati kommunikációra elkülönített három milliárd forintból az ellenzéki képviselők 30-40 milliárd forintos fejlesztést kívánnak megalapozni.
Varga Mihály (Fidesz) közölte: a jövő évi büdzséhez benyújtott módosító indítványaik megalapozottak, nem növelik a hiányt, és több pénz juttatnának a vállalkozásoknak, az egészségügynek, az oktatásnak, az önkormányzatoknak, illetve szociális támogatásokra.
Hozzátette: a Fidesz költségvetési módosító javaslatai elsősegélycsomag, amely segíti az embereket, a vállalkozásokat és az önkormányzatokat abban, hogy túléljék a jövő évet.
Varga Mihály elmondta: a javaslatok forrása a költségvetésben a kormányzati kommunikációra, a kormányzati negyedre, valamint a kamatkiadásokra elkülönített összeg. Hozzátette: miközben a kormány 22 milliárd forintos bevételt tervez vizitdíjból, addig 37,7 milliárd forintot fordítana új fejlesztések kommunikációs programjára.
Érdekesnek nevezte, hogy miközben a 2007-es költségvetés a konvergenciaprogramra épül, a kormány már az általános vita során „ráncfelvarrást” végez a programon.
Soltész Miklós (KDNP) azt mondta: a kormánypártok kérnek felelősséget az ellenzéktől, amikor elherdáltak négy évet.
Szavai szerint a 2007-es költségvetés oly mértékben sújtja a szociális területet, hogy társadalmi robbanás következhet be. Hozzátette: a módosító javaslataik olyan területekről csoportosítanának át, amelyeket teljesen feleslegesnek tartanak, példaként említette a kormányzati kommunikációt.
Az ellenzéki politikus közölte: javaslataik több pénzt biztosítanának a fogyatékosügynek, a társadalmi szervezetek támogatásának, a bentlakásos intézmények támogatásának.
Vojnik Mária (MSZP) elmondta: módosító indítványt nyújtottak be, amely két milliárd forintos többletet biztosítana az orvosi ügyeletekre. Hozzátette: egy másik módosító indítványban növelnék az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat forrásait, továbbá több pénzt fordítanának a népegészségügyi programra, illetve a Vöröskereszt támogatására.
A kormánypárti képviselő az ellenzék, a gyógyító-megelőző kasszára vonatkozó módosító indítványát nem támogatta, bár a céljával egyetértett. Szerinte az indítványhoz nincsenek meg a források.

Varga és Veres kétpercei

Veres János jelenlegi pénzügyminiszter és Varga Mihály, az Orbán-kormány egykori pénzügyminisztere kétperces felszólalásokból álló vitát folytatott arról, hogy megalapozottak-e a Fidesz által benyújtott módosító indítványok, amelyek összesen 200 milliárd forint átcsoportosítást javasolnak a 2007-es költségvetésben.
Veres János szerint ugyanis a módosításoknak nincs meg a fedezete, mert a Fidesz az átcsoportosítani kívánt forrásoknak a többszörösét kívánja elkölteni. Mint mondta, az ellenzéki párt például a Magyar Televízió Közalapítványának 9,4 milliárd forintos támogatásból 11 milliárdot csoportosítna át, míg a Központi Szolgáltatási Főigazgatás 4,7 milliárdjából 6,3 milliárdot, a lakossági tájékoztatás 3 milliárdjából 28, 7 milliárdot, az oktatási alapítványok 1 milliárdos támogatásából pedig 3,5 milliárdot kívánnak elosztani más célra.
Varga Mihály, a Fidesz alelnöke erre válaszként közölte: a Fidesz által átcsoportosítani kívánt források között van az a 37,7 milliárd forint, amelyet a kormány az új fejlesztési terv koordinációjára és a kommunikációjára kíván költeni, azonban az Állami Számvevőszék jelentésében azt írta, hogy ennek a programnak a részletes számításai nem álltak rendelkezésre, így az összeg megalapozottsága nem ítélhető meg.
A fideszes politikus szerint tehát a kormány „egy irdatlan nagy összeget” kíván elkölteni koordinációra és a kommunikációra, de, hogy mi ennek a megalapozottsága, azt nem lehet tudni.
Veres János ugyanakkor „súlyos csúsztatásnak” és „rosszindulatú félremagyarázásnak” nevezte, hogy a Fidesz alelnöke úgy akarja beállítani az ÁSZ jelentésében foglaltakat, mintha a pénz ismeretlen célú kommunikációról szólna.
A pénzügyminiszter szerint arról van szó, hogy a tétel részletezése csak a költségvetés november 10-én benyújtott külön kötetében szerepel, ezért nem tudta megítélni az ÁSZ az összeg megalapozottságát.
Mint mondta, a 37,7 milliárd forint legnagyobb részét koordinációra, vagyis az uniós források felhasználásának intézményrendszerére költik, hiszen az unió megengedi, hogy az európai források 4 százalékát ilyen célokra fordítsák.
A kommunikációra fordítandó pénz elenyésző része az összegnek, de ez is fontos, hiszen a pályázókat tájékoztatni kell a lehetőségekről – tette hozzá.
Varga Mihály erre válaszként arra figyelmezette a pénzügyminisztert, hogy csúsztatás ügyében inkább „mélyen hallgatnia kellene”, miután oroszlánrésze volt abban, hogy az elmúlt években az uniót és a magyar közvéleményt is megvezették számos államháztartási adatot illetően.
A Fidesz alelnöke ugyanakkor továbbra sem tartotta kielégítőnek Veres János magyarázatát, mint mondta, még mindig nem látják pontosan, hogy mire költi majd a kormány majd ezt a 37 milliárdos forintos összeget.
A pénzügyminiszter erre reagálva már csak annyit mondott Varga Mihálynak, hogy olvassa el a költségvetés második kötetét, hiszen abban megtalálja, hogy a fejlesztési ügynökség pontosan milyen célokra akarja felhasználni az összeget. Szabó Lajos szocialista képviselő a Fidesz 200 milliárdos átcsoportosítási javaslata kapcsán azt mondta, a célok nagy részével még egyet is lehet érteni, ha azonban a tartalmat nézzük, nem találunk valós forrásokat.
Kitért arra, hogy a Fidesz például az MTV Közalapítvány támogatásának 110 százalékát csoportosítaná át, a lakossági tájékoztatásra szánt összeg kilencszeresét költené el, a 2011-ben esedékes magyar EU-elnökségre való felkészülés összegének pedig másfélszeresét. Szabó Lajos közölte: a tíz százalékot megközelítő, 98 milliárdos kamatcsökkentést sem lehet valós forrásnak tekinteni.
Mint elhangzott, lehetnek olyan fideszes javaslatok, amelyeket az MSZP-frakció is támogatni tud. Ezek közé sorolta az ÁNTSZ, a Vöröskereszt nagyobb mértékű támogatását, illetve „az önkormányzati módosítások is tárgyalás alapját képezhetik”.

Katona Kálmán és Bőhm András hozzászólása

Katona Kálmán (MDF) arról beszélt, hogy a környezetvédelmet célzó támogatások csökkenni fognak 2007-ben, és emiatt szerinte meg fog torpanni a nemzeti környezetvédelmi program végrehajtása.
Az ellenzéki képviselő úgy vélte, a jelenleg tervezett feltételekkel megkérdőjelezhető a kis és közepes aktivitású hulladéktárolók működtetése, így viszont nem lehet támogatni a paksi atomerőmű élettartamának meghosszabbítását sem. Kifogásolta azt is, hogy – mint mondta – a vízminőség-javító programra, a vízkárelhárításra csökken a pénz.
Katona Kálmán jelezte: módosító javaslatot nyújtott be annak érdekében, hogy a szigetközi rehabilitációra, a környezeti monitoring működtetésére jelenjen meg egy támogatási sor a környezetvédelmi és vízügyi minisztérium fejezetében. Megdöbbentőnek nevezte, hogy a társadalmi szervezetek támogatására nincs pénz a környezetvédelmi büdzsében.
Kétperces reagálásában Kovács Kálmán, a KVM államtitkára közölte: a fejlesztések döntően európai forrásokból valósulnak meg, a költségvetésben csak a hazai hányad található meg, a tényleges programok az Új Magyarország Fejlesztési Tervben vannak, lesznek. Elmondta azt is, hogy a civil környezetvédelmi szervezetek a minisztérium belső tartalékából fognak támogatást kapni, bár elfogadhatónak nevezte a képviselői módosító indítvány elfogadását is.
Bőhm András (SZDSZ) egyetértett azzal a megközelítéssel, hogy a jövő év rendkívüli nehézségeket rejt magában a főváros és a vidéki városok számára. Az egyik legfontosabb ügynek nevezte az oktatási reformhoz kapcsolódó normatívaváltozás kérdését, valamint az szja helyben maradó részének megvédését is feltétlenül megoldandónak tartotta.
„A budapesti metró és a tömegközlekedés támogatása mellett elég minimális fejlesztési forrás jut” – közölte Bőhm András, hozzátéve, hogy mindkét kérdés országos fontosságú.
A liberális képviselő két módosító javaslatát ismertette. Az egyik egy 2,5 milliárdos útfelújítási összeghez kapcsolódik földutak és szilárd talajú utak esetében, a másik szerint pedig az adóerőképesség számításakor a saját forrásból elvégzett fejlesztések összegének 25 százaléka visszaigényelhető lenne.

Oktatással kapcsolatos módosító javaslatok

A fideszes Pánczél Károly a közoktatási normatívákkal kapcsolatos módosító javaslatait ismertetve úgy fogalmazott, „szeretnénk megakadályozni a további forráskivonást a közoktatásból”.
Mint mondta, a módosító indítványokkal az a céljuk, hogy hagyják el az új, teljesítménymutató alapú normatívát, illetve növeljék az intézménytársulási és a bejáró normatívát, amivel a kistelepülések iskoláit lehetne támogatni.
Arató Gergely, az oktatási tárca államtitkára az elhangzottakra reagálva azt mondta, nincs reális forrás ezekre a módosításokra.
Úgyszintén a költségvetés közoktatást érintő fejezetéről szólt a szocialista Tóth Tiborné. Mint fogalmazott, a költségvetés egyik vesztese a közoktatás, a pedagógustársadalmat aggasztják a várható elbocsátások.
A kormánypárti képviselő közös feladatnak nevezte a pedagógusok teljesítményének elismerését, és ismertette a szocialista frakció oktatási munkacsoportjának ezzel kapcsolatos módosító indítványát.
Ennek értelmében létrehoznának egy egymilliárd forintos alapot, amiből a kiemelkedően teljesítő pedagógusokat és iskolákat támogatnák.
Tóth Tiborné hozzátette: ehhez feltételül szabnák, hogy a támogatandó iskolában működjön olyan, a pedagógusok teljesítményét értékelő rendszer, ami a tanárok motiválását szolgálja.
A módosító indítványról szólva elmondta, az alap létrehozásához szükséges pénzt belső átcsoportosítással lehetne megteremteni.
Karsai Péter (MDF) felszólalásában a művészeti oktatásról azt mondta, aki azt tönkreteszi, a többi tárgy oktatását is veszélybe sodorja.
„Ez az elszegényedés költségvetési tervezete” – fogalmazott az ellenzéki képviselő a 2007-es büdzséről.
Felszólalásában még kitért a honvédelemre fordított forrásokra, ezzel összefüggésben pedig nehezményezte, hogy a honvédelmi kiadások a költségvetés mindössze 1,1 százalékát teszik ki.
Az utóbbi gondolatra Iváncsik Imre honvédelmi államtitkár reagált, hangsúlyozva, hogy ez a költségvetési részesedés arányban áll Magyarország teljesítő képességével.
Török Zsolt (MSZP) a nagycsaládosok támogatását kiemelve hangsúlyozta, jövőre azért is emelkedik a gyes összege, mert 2004 óta egyre több gyermek születik.

Embertelen, számok uralta költségvetés

Kormánypárti képviselők véleményével szemben a kereszténydemokrata Molnár Béla „embertelen, számok uralta” költségvetésnek nevezte a 2007-es büdzsé tervezetét.

Józsa István (MSZP) kiemelte: a 2007. évi költségvetés hiteles és megvalósítható gazdasági elemzők szerint, összhangban van a konvergencia programmal, lehetőséget teremt az egyensúly biztosítására, a hatékonyság növelésére, a fejlesztések felfuttatására.
Véleménye szerint a Fidesz módosító javaslatai gazdaságilag nem megalapozottak, politikai célokat szolgálnak.
Hirt Ferenc (Fidesz) a fogyatékkal élők szempontjából az őszinteséget és a következetességet hiányolta a jövő évi tervezetből. Alattomosnak nevezte a büdzsét, mert a kistérségi többcélú társuláson belüli szociális intézményeknek külön forrást biztosít, és ezzel a megyei intézményeket elsorvasztja.
Kevesellte a fogyatékos ügyi program végrehajtására szánt 45 millió forintot, ez 3200 településre szétosztva 14 ezer forint, ami napi 38 forintot jelent. A Fidesz módosító javaslata, hogy ezt 195 millió forintra egészítsék ki – mondta.
Hozzátette: 2001-ben ugyanerre a célra 1 milliárd forint állt rendelkezésre.
Avarkeszi Dezső (MSZP) arról beszélt, hogy 2 milliárd 788 millió forintot venne el az igazságügyi tárca fejezetéből az ellenzék módosító javaslataival. Példaként említette, hogy a társadalmi bűnmegelőzésre szánt 190 millió forintból 133 millió forintot vennének el.
Véleménye szerint ez alapján úgy tűnik, hogy csak szavakban fontos a bűnmegelőzés.

Fővárosi képviselők módosító javaslatai

Fónagy János (Fidesz) elmondta: fővárosi fideszes és KDNP-s képviselők összesen 22, Budapest érintő módosító javaslatot adtak be, amelyek három csoportba sorolhatók.
Az első csoportba a tovább nem halogatható, és gyakran felemlegetett fejlesztések megkezdése vagy folytatása tartozik, ilyen például az északi vasúti híd, a csepeli gerincút megépítése.
A második csoportot a kormány által is fontosnak tartott fejlesztések, szolgáltatások alkotják, amelyek a főváros élhetőségéről szólnak, és magántőke bevonását is lehetővé teszik. Példaként említette a pályaudvar programot, a lakótelepi főtérprogramot.
Harmadikként említette az életminőséget támogató javaslatokat, ide sorolta a fővárosi patakmeder revitalizációt, a bevezető utak zajvédelmét, az elővárosi vasutak és fővárosi közlekedés összekötését és a budapesti tömegközlekedés normatív támogatásának növelését.
Tukacs István (MSZP) szerint a közoktatás átalakulásának hangsúlyos eleme az esélykülönbségek csökkentése, az eszköze az önkormányzati társulások támogatása.
Hozzátette: a tankönyvtámogatásnál olyan módosító indítványokat támogatnak, amelyek kiterjesztik a jogosultságot a nagycsaládosokra. A kormánypárti képviselő szerint az alapfokú művészeti oktatásban a minőséget kell szem előtt tartani, így nem halogatható az akkreditáció.
Puskás Tivadar (KDNP) az Országos Mentőszolgálat támogatásának 1,5 milliárd forintos növelését szorgalmazta. Szavai szerint a szolgálat költségvetési támogatása csökkent, de feladatai nem csökkentek.
A képviselő kevesellte a koraszülött mentéssel foglalkozó alapítvány támogatását, illetve a 218 mentőállomás felújítására fordítandó 150 millió forintos összeget. Nem értett egyet azzal, hogy a büdzsében „egyetlen petákot” sem terveztek elsősegélynyújtás oktatására, illetve tudományos tevékenységre.
Schvarcz Tibor (MSZP) az ellenzéki képviselő felszólalására reagálva azt mondta: támogatják az ÁNTSZ és a Vöröskereszt, illetve a gyógyászati segédeszköz kassza támogatásának növelését.
Varga László (MSZP) a 2007-es költségvetés külügyi fejezete kapcsán azt mondta: a biztosított összeg elegendő a külpolitikai célok megvalósításához, illetve a működési kiadásokra.
A kormánypárti képviselő nem értett egyet azzal, hogy az ellenzéki politikusok 70 millió forintot el akarnak vonni a Magyar Külügyi Intézet forrásaiból. Ezt az összeget az ellenzéki pártok a Teleki László Intézet fenntartására fordítanák, így viszont megkettőznék a struktúrát – fűzte hozzá.
Szatmáry Kristóf (Fidesz) azt mondta: a vállalkozások szerint a 2007-es büdzsé nem vállalkozóbarát, „méltánytalan, igazságtalan, elhibázott és káros”.
Közölte: a Gyurcsány-kormány 410 milliárd forintot kíván elvonni a vállalkozásoktól, a legtöbbet a kis- és középvállalkozásoktól. Hozzáfűzte: a Fidesz módosító indítványaival plusz negyven milliárd forintot kíván erre a szektorra fordítani.

Mécs Imre szocialista képviselő üdvözölte, hogy az előterjesztés plusz erőforrásokat biztosít a titkosszolgálatok számára 2007-ben.
Kifejtette: a Katonai Felderítő Hivatal 300 milliós többlettel számolhat az ideihez képest, a Nemzetbiztonsági Hivatalnál három, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatnál húsz fős állománynövekedés lesz.
Az MSZP honatyája azt viszont cinikusnak és felelőtlennek nevezte, hogy a Fidesz az oktatási és kulturális tárca közhasznú alapítványainak számára elkülönített egymilliárdos keretből kíván 500 milliót a nemzetbiztonsági szolgálatok számára átcsoportosítani.
Bánki Erik (Fidesz) azon módosító javaslatát ismertette, amely azt célozza, hogy a turisztikai szolgáltatókat mentesítsék a televízió-készülékek üzemben tartási díjának kifizetésétől. Az ellenzéki képviselő elfogadhatatlannak nevezte a turisztikai célelőirányzat csökkentését, sőt, annak emelését javasolta, minimálisan az infláció mértékével.
A képviselő ismertette, hogy a Balaton Integrált Fejlesztési Térség többlettámogatására 256,5 millió forintot javasol átcsoportosítani, ami az idei, 600 milliós szintre emelné a tételt. Bánki Erik elengedhetetlennek nevezte, hogy az olimpiai felkészülésre, valamint a versenysport támogatására is emeljék a tervezett összeget, plusz négymilliárd pedig a lágymányosi sportcentrum befejezésére is jusson.
Pál Tibor (MSZP) frakciótársával, Farkas Imrével közösen beadott módosító indítványáról szólt, amely 2,5 milliárd forintban határozza meg azt az összeget, amelyet a fővárosban és a vidéki városokban szilárd útburkolat létesítésére fordíthatnának.
A kereszténydemokrata Nagy Kálmán az Országos Vérellátó Szolgálat költségvetését javasolta kiegészíteni 383 millió forinttal, és szükségesnek tartotta a Magyar Vöröskereszt emelt összegű támogatását is. Tiltakozását fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a koraszülött és beteg újszülött mentést végző alapítványt be akarják olvasztani a mentőszolgálatba, emellett javasolta az anyatej-ellátásra szánt összeg emelését is.
Kékesi Tibor szocialista képviselő arra tett javaslatot, hogy a kutatásfejlesztési innovációs alap pénzének felhasználásakor a tervezetthez képest más formában emeljék azt az összeget, amelyet a gazdaság szereplőinek juttatnak. Az előterjesztésben szereplő 50 százalékos juttatás helyett Kékesi Tibor azt indítványozza, hogy három év alatt 40, 50, majd 60 százalékra emeljék a jelenlegi 37 százalékos arányt.

Herényi húsz milliót adna a cigányok sportolásának támogatására
Herényi Károly (MDF) húszmillió forintos összeget javasolt átcsoportosítani a cigány fiatalok sportolási lehetőségeit támogató Farkas János Alapítvány javára.
Ismertette azt a módosító javaslatát is, amely pénzt kíván átcsoportosítani a megszüntetni, illetve a Szülőföld Alapba beolvasztani tervezett Illyés Közalapítvány javára. Mint mondta, a határon túli magyarok támogatása, a magyarságtudat erősítése nem pénzügyi kérdés, nem lehet egy tollvonással megszüntetni a gyökerek, a kötődések erősítésére létrehozott alapítványt.
Az MDF-es képviselő végül elmondta, hogy egy mintegy félmilliárd forintos összeg átcsoportosítását javasolja a magyar bormarketing forrásainak növelésére.

Varju László (MSZP) elmondta, hogy a 2007. évi költségvetéshez benyújtott kormánypárti módosító indítványok nem változtatják meg a kiadási oldalt. Olyan előterjesztéseket nem tud támogatni a kormány, amelyek növelik a hiányt – tette hozzá.
Az MSZP-s módosító indítványok többek között a művészeti oktatással, valamint az önkormányzati tulajdonban lévő fekvőbeteg-ellátó intézmények támogatásával kapcsolatosak.
Mint mondta, az MSZP-frakció támogatja, hogy a 2006/2007-es tanévben ne változzon meg a művészeti oktatás normatívája. A következő tanévben azonban csak akkreditáció után kaphatják meg az intézmények ezt a pénzt – tette hozzá.
Elmondta azt is, hogy a kormányzati negyed megvalósításától megtakarítást remél a kormány.
László Tamás (Fidesz) arra hívta fel a figyelmet, hogy ha egy nemzet nem gondoskodik az idősekről, a betegekről, a rászorulókról, az nagyon rossz üzenet a fiatalok számára is.
Kiemelte, hogy a szociális szféra az a terület, ahol a legvédtelenebbek vannak, akiknek az érdekérvényesítésük gyenge.
A 2007. évben vesztesek lesznek a nyugdíj mellett munkát vállalók, a korhatár alatt nyugdíjba vonulók – jegyezte meg.
Az ellenzéki politikus elmondta, hogy pártja javaslatot tesz a közgyógyellátás keretének jelentős emelésére.
Hozzátette: számos fideszes javaslat szól a civil és egyházi fenntartású intézmények normatív támogatásának kérdéséről is.
„Minden mai kormányzati költségvetési hiba itt, a szociális szférában fog lecsapódni, és ha ezt a hálót egyébként is rombolják, akkor mi lesz majd a lecsúszó tömegekkel” – jegyezte meg László Tamás.
Jauernik István (MSZP) szólt arról a fideszes módosító indítványról, amely arra tesz javaslatot, hogy 600 millió forintot csoportosítsanak át a temetők támogatására. Erre válaszul azt mondta, hogy ha van felesleges 600 millió forint a költségvetésben, akkor azt adják oda az önkormányzatoknak, megkötés nélkül.
A szocialista képviselő „kívánságlistának” minősítette azt a másik fideszes módosító indítványt, amely a fajlagos normatívák megemelésére tesz javaslatot.
Pettkó András (MDF) felszólalásában a Nemzeti Civil Alapprogram helyzetének rendbetételét kérte a kormánytól. Ha a kormány negyedévente nem utalja át az alapprogramnak a neki járó pénzt, akkor egy év alatt hétmilliárd forintnyi összeget vesz el a kormány a civil társadalomtól – jelentette ki.
Béki Gabriella (SZDSZ) azt kifogásolta, hogy a demens betegek bentlakásos normatívája 2007-ben a korábbi 815 ezer forintról 760 ezer forintra csökken. Annak a véleményének is hangot adott, hogy nagyobb összeget kellene fordítani az egészségügyi kamarákra. Szóvá tette továbbá, hogy a 2007-es költségvetésben a Magyar Vöröskereszt eddigi támogatásának a fele szerepel.



(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.