Az a 18-20 százalék, amelyet a második Nemzeti fejlesztési tervben a regionális operatív programokra fordítanak elég kevés, s úgy tűnik, hogy e források felét is célzottan, csak a pólus programokra lehet majd fordítani – mondta a politikus sajtótájékoztatóján.
A néppárti képviselő szerint a regionalizációnak demokratikus módon, alulról építkezve kellene létrejönnie Magyarországon. A jelenleg az önkormányzati minisztérium felügyelete alatt folyó „erőszakolt körzetesítés mindennek mondható, csak egy alulról fölfelé építkező demokratikus regionalizációnak nem„.
A dél-alföldi régió számára fontos lenne egy önálló brüsszeli képviselet létrehozása, ahogy azt a nyugat-dunántúli régió már megtette – közölte Becsey Zsolt. Hozzátette: a három megye és a megyei jogú városok által 40 millió forintos költséggel kialakított képviselet a lobbi erő és a közvetlen megjelenés miatt már nyereséges vállalkozásnak tekinthető.
Az önálló képviselet létrehozása azért is lenne fontos a dél-alföldi régió számára, mert várhatóan a szomszédos vajdasági tartomány idén irodát nyit Brüsszelben. A közösen benyújtható, főként infrastrukturális és gazdaságfejlesztési projektek szempontjából ez komoly előnyt jelenthet – mondta a politikus.
(mti)

Drámai bejelentést tett Fenyő Miklós: egy korszak zárult le az életében