Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilap Albert Schaffer Kabala, intrika és közvéleménykutatás című cikkében foglalkozik a haldokló királyként leírt Edmund Stoiber drámájával. A CSU jól tette volna, ha hétfőn megjelenteti a Bayernkurier különszámát Shakespeare legfontosabb királydrámáinak összefoglalójával. Ez volt a nagy szolidaritási nyilatkozatok napja, amikor a párt járási elnökei, a pártelnökség tagjai és CSU tartományi gyűlési és Bundestag képviselőcsoportjának vezetői tüntetően kiálltak a pártelnök és miniszterelnök mellett. Egy egyszerű CSU-tagban, aki nem ismeri a kabala és intrika stratfordi mesterének műveit, könnyen kialakulhatott az a tévképzet, hogy pusztán egy múló médiajelenség áldozata.
Már az egykori miniszterelnök-aspiránsok, Erwin Huber és Günther Beckstein hűségnyilatkozatai elérték a shakespeare-i formátumot.
-„Edmund Stoiberrel, mint pártelnökkel és miniszterelnökkel lépdelünk a politikai jövőbe – Huber ennél szebben nem mondhatta volna, mennyire kitart Stoiber mellett. Színitanoncok is tudják, minek jött el az órája, ha a hatalmon lévőt dicsőítő himnuszok egyre hangosabbak lesznek. Az igazság e hétfőn sokkal inkább a szereplők arckifejezéséből, mint a papírra vetett határozatokból volt kiolvasható. Alois Glück tartományi gyűlési elnök az elmúlt hónapokban nem pillantott olyan komoran a kamerákba, mint most; s Herrmann jókedve sem tűnt még ennyire erőltetettnek. Az arcukra volt írva, az ún. Pauli-ügy nem a politikai uborkaszezon egyszeri történése, egyfajta apró üzemi baleset volt, hanem Stoiber régebb óta folyamatban lévő tekintélyvesztésének újabb bizonyítéka, mely könnyen válhat a párt válságává. Egy olyan válsággá, melyben sok minden előfordulhat, ha a közvélemény-kutatási adatok továbbra is kedvezőtlenül alakulnak a CSU számára.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazin internetes kiadásában Merkel megkérdőjelezi az atomenergiából történő kilépést című cikkében foglalkozik a Barátság kőolajvezeték blokádjának várható németországi belpolitikai következményével. Katherina Reiche (CDU) pártja Bundestag frakcióvezető-helyettese úgy fogalmazott: Németországnak kiegyensúlyozott összetételű energiakeverékre van szüksége, hogy biztosíthassa ellátását. Ennek érdekében jelentősen növelni kell a megújuló energiaforrások részesedését, s ide tartozik az atomenergia is. Angela Merkel (CDU) a szállítási blokádra tekintettel óvott az egyes szállítóktól való egyoldalú függéstől. Ezért takarékoskodni kell az energiával, támogatni a megújuló energiahordozókat és természetesen újra kell gondolni az atomerőművek kikapcsolásának következményeit – nyilatkozta a kancellár asszony a közszolgálati ARD-nek.
Magyar Péter eltűnt, nem jelent meg a meghirdetett programján