A mentőalakulatok pénteken folytatták a kutatást a hét ír, lengyel, illetve litván állampolgárságú halász után, akiknek ír zászló alatt közlekedő két halászhajójuk csütörtökön süllyedt el a viharos Ír-tengeren, Írország délkeleti partjainál. A mentőcsapatoknak sikerült két embert kimenteni a tomboló tengerből, ám öt társuk megtalálására egyre kisebb az esély, mivel az eltűnésük után több mint huszonnégy órával immár a harmadik üres mentőcsónakot is megtalálták, a tengervíz pedig mindössze tíz fokos – közölte a parti őrség. A kutatásba helikoptereket, egy tengerjáró hajót és helyi halászhajókat is bevontak.
Nagy-Britanniában csütörtökön vesztette életét egy férfi, akinek – az erős szél miatt – az autójára zuhant egy fa. A szintén viharos időjárású Belgiumban egy autópályán történt balesetben halt meg egy sofőr. A lengyelországi Krakkóban pénteken súlyos sérülésekkel kórházba szállítottak egy 60 éves asszonyt, akit egy fáról leszakított ág sebesített meg, ám életét nem tudták megmenteni. Németországban a hamburgi kikötő halpiacát elöntötte a víz, Helgoland-szigetnek továbbra sincs összeköttetése a szárazfölddel.
A brit parti őrség közölte: befogták és a szárazföld felé kezdték vontatni pénteken azt a teherhajót, amely majdnem összeütközött két gázkitermelő fúrótoronynak a viharos Északi-tengeren. A Vindo nevű, 90 méter hosszú hajó motorterébe a 100-120 kilométeres sebességű orkánban víz került, és a hajtómű leállt. A vihar először a Skócia északkeleti partjaitól 130 kilométerre működő, Murdoch nevű gázkitermelő platform felé kezdte sodorni a működésképtelenné vált hajót; a fúrótoronyról a brit légierő helikopterei elővigyázatosságból kimentették a húsz alkalmazottat.
A teherhajó legénységének azonban annyi időre sikerült beindítania a motort, hogy a jármű elkerülje a fúrótornyot. A hajtómű ezután ismét leállt, és a vihar egy másik platform felé kezdte sodorni a Vindót; ezen a tornyon nem tartózkodtak munkások. A hajó végül péntek hajnalban alig több mint 700 méternyire elhaladt a második fúrótorony mellett is. Végül egy vontatóhajó megkezdte a Vindo bevontatását az egyik kikötőbe.
Magyarország: fákat döntött ki a szél, álltak a vonatok
Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltóság szóvivője az InfoRádióban elmondta: Budapesten délelőtt 11 óra óta 18 helyszínre hívták ki őket, főleg kidőlt fákhoz, épületkárokhoz, vakolatomlásokhoz. Több helyen a parkoló autókban is károkat okoztak a kidőlt fák. Mint mondta, együttműködnek a rendőrséggel, és ezen járművek tulajdonosait értesítik.
Felsővezeték-szakadás miatt állt a vasúti forgalom a Balaton déli partján, Siófok és Nagykanizsa között. A vezeték Kiscsérpuszta és Szabadbattyán között szakadt le, a szakaszon vonatpótló autóbuszok szállították az utasokat – mondta a Kavalecz Imre, a MÁV szóvivője. Csengőd és Kiskőrös között egy fa dőlt a sínekre, leszakítva a vezetéket, így a Budapest-Kiskunhalas vasútvonalon sem közlekedhettek a vonatok. Az utasokat ezen a szakaszon is buszok szállították a késő délutáni órákig. Ugyancsak a szél döntött fát a sínekre a Kelenföldi pályaudvar és Budaörs között, de itt az egyik vágányon – kisebb késésekkel – közlekedhettek a vonatok.
(ma.hu, InfoRádió)
Még két hétig látható a Nemzeti Galéria impozáns kiállítása















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!