Kövér: A Fidesz a legerősebb politikai erővé vált

A Fidesz a rendszerváltozás kezdete óta a legerősebb, legjobban szervezett politikai erővé vált – jelentette ki a párt országos választmányának elnöke. Kövér László, a párt székesfehérvári szervezetének küldöttválasztó közgyűlését megelőző sajtótájékoztatón elmondta: az ország településeinek egyharmadában összesen 1100 Fidesz-szervezet működik, a párt taglétszáma megközelíti a 39 ezret.

MNO
2007. 04. 12. 22:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kövér elmondta, hogy az adatok és a közvélemény-kutatások is azt támasztják alá, hogy a párt támogatottsága meghalad minden korábbi mértéket, s szavazóbázisához a 2006-os választások óta több százezer szimpatizáns csatlakozott.

A politikus szerint ez azt jelenti, hogy az emberek megszólaltathatók, ha látnak perspektívát, kibontakozási lehetőséget.

Mint mondta, az országban a jogállamiság, a demokrácia leépítése, lezüllesztése, szétzilálása folyik. „Mindaz, ami ma Magyarországon létezik, nem demokrácia, nem tekinthető demokráciának, a kormány, a kormány feje pedig semmiképpen nem tekinthető demokratának„ – jelentette ki.

Szavai szerint a demokrácia leépítésének egyik „legékesebb és legújabb példája az a vérlázító cirkusz, amit (...) az Országos Választási Bizottság (OVB) a Fidesz népszavazási kezdeményezésével művel”.

Mint mondta, az OVB, „fittyet hányva az Alkotmánybíróság (AB) döntésében foglalt érvelésre, gyakorlatilag ugyanazokkal az érvekkel dobta vissza a Fidesz ismételt kezdeményezéseit, amelyekről az AB már kimondta egyszer, hogy nem állják meg jogi értelemben a helyüket.„

A politikus közölte: a kormány ismét meg akarja akadályozni, hogy az emberek, a választók érdemben beleszóljanak saját sorsuk alakításába.

Az út, amelyen a kormány, a kormánykoalíció jár, „a semmibe vezet” – fogalmazott Kövér László.

Kérdésre válaszolva hangsúlyozta: „abban a pillanatban, amint reális közelségbe kerül az előrehozott választások lehetősége„, a Fidesz be fogja mutatni azt a részletes programot, amely „a következő választások megnyeréséhez és az ország talpra állításához” szükséges.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.