A magyarországi kisebbségek sokszínűsége, kulturális különbözősége nemcsak Magyarországnak, hanem az Európai Uniónak is hasznára válik – fogalmazott a Miniszterelnöki Hivatalt (MeH) vezető miniszter, aki első alkalommal találkozott a kisebbségi önkormányzati vezetőkkel.
Szilvásy György elmondta, hogy a MeH-hez tartozó nemzetpolitikai szakállamtitkárságon keresztül a kormány hatékonyan tudja képviselni a nemcsak elvben, hanem gyakorlatban is egységes nemzetpolitikai elveket. Hozzátette: a kabinet célja a kulturális autonómia megteremtése, felgyorsítása. A miniszter hangsúlyozta: mivel az Európai Uniótól remélt, Magyarországon megvalósuló fejlesztési támogatásokat a MeH koordinálja, így lehetőséget biztosítanak arra is, hogy bizonyos fejlesztések a kisebbségi önkormányzatok szakértőinek bevonásával történjenek.
A rendszeres munkatalálkozókat szorgalmazó Szilvásy György három kérdéskörben önálló munkacsoportok létrehozását is javasolta a résztvevőknek: közjogi és választási, az önkormányzatok működésével és finanszírozással kapcsolatos, valamint a kisebbségi médiát érintő kabinetet.
A mintegy kétórás megbeszélés ezután a zárt ajtók mögött folytatódott a Parlament Munkácsy-termében.
(MTI)
Donald Trump bejelentette, hol és mikor találkozik Putyinnal
