Meg akarta rövidíteni Bocellit egy román polgármester

Botrányba fulladt Andreea Bocelli tervezett romániai fellépése, miután Flaviano Tilesi, a művész impresszáriója azzal vádolta Antonie Solomont, Craiova város polgármesterét, hogy húszezer eurót kért vissza a honoráriumból.

MNO
2007. 04. 16. 7:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Solomon egy jelentős városi beruházás avatására akarta meghívni Bocellit, hogy május 19-én koncertezzék Craiova főterén, ezért már tavaly novemberben meghívta a milánói R.B.M.P. ügynökséget képviselő Tilesit, tárgyaljanak a részletekről. Végül két hét után megegyeztek egy 500 ezer eurós szerződésben, az ügynökség foglalóként átutalta Bocellinek az összeg tíz százalékát, és Tilesi szerint Solomon ekkor kért tőle húszezret vissza. „Előbb azt hittük, hogy az összeget a polgármester karitatív célokra, árva gyerekekre akarja költeni, hisz közismert, Bocelli menyire érzékeny a hasonló jótékonykodásokra, ezért igent mondtunk” – nyilatkozta Tilesi a bukaresti Gandulnak.

Később, érthetetlen módon, Solomon állítólag más ügynökséget is felkért, szerződjenek Bocellivel, és Tilesi szavaival „a polgármester elkezdett játszadozni velünk”, és a sajtóban azt nyilatkozta, inkább Carrerast vagy Pavarottit hívja meg. „Ekkor világossá vált, hogy a pénzt nem a szegényeknek, hanem magának akarta” – mondta Tilesi, ám Solomon határozottan tagadja a vádakat.

A milánói ügynökség megmutatta azt a Craiováról érkezett emailt, amelyben a polgármester arra kéri őket, hogy a szerződésbe foglaljanak bele „nekik is valamit”. Tilesi most nyilvános tévévitára hívja Solomont, ám a koncert a jelek szerint elmarad.

(hvg.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.