Erősen nyitott a forint

Erősödéssel nyitott a forint a bankközi devizapiacon, az eurót kilenc óra körül 249,90/250,00 forinton jegyezték a pénteki 250,20/30 forint után. A dollárral reggel 185,95/186,05 forinton kereskedtek, csaknem azonos árfolyamon a pénteki 186,00/10 forinttal.

MNO
2007. 05. 29. 7:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kereskedők szerint lassan és impulzusok nélkül indul a hét a piacokon. Az overnight kamat 10 bázisponttal 7,10/20 százalékra nőtt a forintpiacon, a héten végződő májusi tartalékolási periódust várhatóan 7 százalék körüli kamattal zárja a bankrendszer – mondták üzletkötők. A bankok délelőtt a likviditásbőség miatt valószínűleg a szerdán lejáró 257,3 milliárd forintnál nagyobb összeg befektetéséről döntenek a 14 napos jegybanki kötvénybe. A 14 napos zéró kuponos jegybanki kötvény állománya jelenleg 902,4 milliárd forint.

A három hónapos diszkont kincstárjegy keddi aukciójára az utóbbi időben szokásosnál 10 milliárd forinttal többet, 40 milliárd forintnyit ajánlott fel az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). Pénteken a másodpiacon 7,65 százalékos referenciahozam alakult ki ezen a lejáraton.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.