Jön a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács

A jövő év januárjától a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács irányítja az állami vagyonkezelést a kormány által pénteken beterjesztendő állami vagyonról szóló törvénytervezet szerint – jelentette be Veres János a kormányszóvivői tájékoztatón. A pénzügyminiszter azt is elmondta, hogy értékesíthető lesz a Szerencsejáték Zrt. A kabinet ülésén a fagykárok enyhítéséről is tárgyaltak.

MNO
2007. 05. 16. 16:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az államháztartás reformja keretében kívánja a kormány újraszabályozni az állami vagyonnal kapcsolatos gazdálkodást annak érdekében, hogy javuljon az állami vagyonnal való gazdálkodás átláthatósága és hatékonysága – mondta a pénzügyminiszter.

Az új állami szervezet, a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács igazgatósága hét tagú lesz. Ellenőrző bizottsága, akárcsak jelenleg az ÁPV Zrt.-é 11 tagú lesz, részt vesznek benne a parlamenti pártok és az érdekképviseletek delegáltjai, elnökét az Állami Számvevőszék elnöke javasolja. Létrejön a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., amelynek részvényesi jogait és a közgyűlési jogokat az állami vagyonért felelős miniszter gyakorolja – közölte a pénzügyminiszter.

E szervezethez kerül a központi költségvetési szervek illetve az állam társasági részesedésének kezelése és ezzel együtt, a jövő évtől megszűnik az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt., a Kincstári Vagyoni Igazgatóság és a Nemzeti Földalap – jelezte Veres János.

A Szerencsejáték Zrt. a törvénytervezet szerint értékesíthető lesz, de konkrét elképzelés ezzel kapcsolatban nincs napirenden – felelte kérdésre a pénzügyminiszter.

A fagykárok enyhítéséről döntött a kormány

Gál J Zoltán a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentette, hogy a fagykárok enyhítéséről szóló törvénymódosításhoz az Európai Bizottság jóváhagyása szükséges, és ha ez meglesz, a kárenyhítési kasszát a költségvetésből ki tudja egészíteni a kormány.

A kasszához utólag is csatlakozhatnak termelők, illetve a károk egy részét előlegként fizetik ki. Kérdésre válaszolva az államtitkár közölte: mivel a fagykárok mértéke még nem ismert, nem tudja megmondani, a büdzséből mekkora összeget tesznek a kárenyhítési kasszába.

A kabinet kidolgozott egy kedvezményes hitelkonstrukciót is, ez a támogatási program a kis- és középvállalkozások aszály-, belvíz- és fagykárára vonatkozik – mondta az államtitkár.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.