A park látogatóinak száma folyamatosan csökken, 2006-ban alig haladta meg a 200 ezret, az idén pedig várhatóan ez alá csökken – mondta el a szakember az emlékhelyet működtető közhasznú táraság taggyűlésének szünetében tartott tájékoztatón. A normatív állami támogatás nélkül működő intézmény bevételeinek 80 százaléka a jegyértékesítésből származik, ezért a látogatószám csökkenése a működőképességet veszélyezteti – hangsúlyozta az igazgató.
A Feszty-körkép épülete is felújításra szorul, a tetőzet nagyon rossz állapotban van, s egy vihar bármelyik pillanatban tönkre teheti. A tetőszerkezet felújítása 200 millió forintba kerülne, s ezen kívül meg kell még oldani az épület szigetelését, valamint akadálymentesítését is, az ehhez szükséges forrásokat az intézmény azonban nem tudja önmaga előteremteni – fogalmazott Horváth Gábor.
A park életében szakmai, strukturális átalakításokat és gazdasági racionalizálást tervez az igazgató. Ezzel párhuzamosan felszámolná a korokat és stílusokat összekeverő, „egyfajta giccsnek„ nevezhető produkciókat. Hozzátette: a parknak valódi nemzeti hellyé kell válnia. Solymos László (MSZP), a kisebbségi tulajdonos szegedi önkormányzat alpolgármestere a sajtótájékoztató végén kijelentette: februárban, az ügyvezető igazgató kinevezésekor többen nem látták megfelelőnek Horváth Gábor szakmai felkészültségét a park vezetéséhez.
Az igazgatótól a park jövőjével kapcsolatban szakmai koncepció bemutatását kérték, ez azonban nem készült el. A park vezetése az alpolgármester szerint „politikailag motivált színjátékkal” próbálja meg előre is igazolni a 2007-es év veszteségét.
A 37 éve létesített emlékhely közhasznú társaságként működik, többségi – csaknem 80 százalékos – tulajdonosa a Csongrád Megyei Önkormányzat. A kisebbségi tulajdonosok között van mások mellett a szegedi és az ópusztaszeri önkormányzat, valamint a környezetvédelmi és az oktatási tárca is. A parkot 1995-ben még mintegy félmillióan keresték fel, a látogatók száma azóta csökken.
(MTI)
Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
