A csata elmaradt, de a háború nem ért véget Ercsiben

A hétszáz fősre beharangozott csődületből végül nem lett semmi Ercsiben, ahol a rendőrök két ellenségeskedő roma család várható összecsapására készültek. A településen a fokozott rendőri készültség továbbra is érvényben van, annak ellenére, hogy a polgármester és cigányvajdák segítségével lefolytatott „békéltető tárgyalások" már befejeződtek.

MNO
2007. 06. 29. 12:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az utóbbi időben megszaporodtak a csoportos garázdaságok a Fejér megyei kisvárosban, mert két család erőszakkal igyekszik elégtételt venni vélt vagy valós korábbi sérelmein egymástól. A Polgármesteri Hivatalban péntek délelőtt megtartott „békéltető tárgyaláson„ a Fejér megyei, valamint az országos cigányvajda is részt vett. Továbbá a tárgyaló családok külön kérték, hogy a megbeszélésen jelenjen meg a megyei rendőrfőkapitány, Sándor Miklós.

Hétszáz rokon vonult volna fel

A településen jelenleg is különleges rendőri készültség van érvényben. Az elővigyázatosságot az indokolja, hogy az egyik család részéről nem kevesebben, mint 700-an jelezték részvételüket a megbeszélésen. Míg korábban a Fejér megyei rendőrség munkatársai a Rendészeti Biztonsági Szolgálat segítségével 10+1 fős, azaz megerősített járőrszolgálatot folytatott, addig információink szerint ma már erre a külön biztosításra nem volt szükség. Részben azért, mert a hétszáz fősre beharangozott csődületből semmi sem lett, részben pedig, mert a kedélyek lecsillapodni látszanak. Ugyanakkor annak ellenére, hogy a településen jelenleg nyugalom van, nem feltétlen lesz ez így a későbbiekben, mert a két szóban forgó család összlétszáma mintegy száz főt tesz ki.

A pénz az oka mindennek?

Az ügy előzménye, hogy amikor az egyik család tagjai a városban elvégzett közmunka után munkadíjukat kérték, az önkormányzat egyik dolgozója minősíthetetlen hangnemben, származásukra utaló, becsmérlő kifejezésekkel zavarta el őket. A munkadíjat a család végül megkapta, s azon felül nem anyagi kártérítésként – hiszen az őket ért sérelem miatt bírósághoz fordultak – további pénzt fizetett nekik az önkormányzat. A család, mióta a pénzhez jutott – a helybeliek elmondása szerint – folyamatos „lakodalmat” tart portáján, zavarva ezzel az ott lakók nyugalmát.

A másik család, tudomást szerezve arról, hogy haragosaik házához pénz állt, meglehetősen félreértve a helyzetet, azt kezdte hangoztatni, hogy az önkormányzat osztogatja a pénzt, de őket kihagyták. Ugyanakkor elérkezettnek látták az időt, hogy a pénzhez jutott család vélt vagy valós tartozását behajtsák. A hét elején fel is keresték „adósaikat„, s erőszakkal több tízezer forintot vettek el tőlük. Az erőszak nem maradt megválaszolatlan, s azóta dúl a városkában „háború” a két, meglehetősen népes család között.

Más források szerint a konfliktus olyan régi, aminek az eredetét valójában senki sem ismeri, pláne a vitatkozó családok.

(stop.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.