Egymásért: többször járt a VPOP-n az NBH volt főigazgatója

Újra az Egymásért Alapítvány ügyeivel foglalkozott a parlament nemzetbiztonsági bizottsága, ahol most Nagy János vezérőrnagyot, a VPOP parancsnokát hallgatták meg az ügyben. A bizottság elnöke és alelnöke szerint nem tudtak meg semmi újat. Ennek ellenére 30 napra titkosították a zárt ülésen elhangzottakat.

MNO
2007. 06. 12. 14:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem merült fel új, érdemi információ az eddig már megismertekhez képest a vám- és pénzügyőrség országos parancsnokának az Egymásért Alapítvánnyal kapcsolatos meghallgatásán kedden a Parlamentben, a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülésén – mondta Simicskó István kereszténydemokrata politikus az MTI-nek. Simicskó szerint az viszont megerősítést nyert, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal korábbi főigazgatója az elmúlt hónapokban többször is járt a VPOP-n az Egymásért Alapítvány ügyében.

A bizottság elnöke hozzátette: a VPOP szakemberei titokgazdaként átvizsgálják az ülés jegyzőkönyvét, és néhány napon belül jelzik, hogy mi az, ami államtitok, illetve mi az, ami nyilvánosságra hozható. A HírTv információi szerint addig is 30 napra titkosították a bizottság zárt ülésén elhangzottakat. Mint ismert, a kancelláriaminiszter korábban 20 évre titkosította azt a jelentést, amit a Nemzetbiztonsági Iroda belső vizsgálata után készítettek

Demeter Ervin (Fidesz) az ülés után elmondta: megerősödött a gyanú, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) rendellenesen működött az alapítvánnyal kapcsolatban.

A nemzetbiztonsági bizottság kedden egyébként már másodszor foglalkozott az Egymásért Alapítvány ügyével; múlt héten a Nemzetbiztonsági Hivatal jelenlegi vezetőjét hallgatták meg.

Sem a múlt heti, sem a mai ülésen nem merült fel semmi olyan új, lényeges elem, amely a sajtóból már ne lenne ismert – ezt erősítette meg Tóth Károly, a bizottság szocialista alelnöke is annyiban, hogy érdemi, új információ, ami más színben tüntetné fel a történteket, sem a múlt heti, sem a mai ülésen nem hangzott el. A politikus szerint feltehetően történt bűncselekmény, voltak visszaélések, és az alapítvány működésében a titkosszolgálatok emberei is részt vettek, ám bűncselekményt nem követtek el, fedőszervről pedig szó sem volt, és a szálak sem érnek el a politikáig. Bár nem egy hétköznapi bűncselekményről van szó, parlamenti vizsgálóbizottság felállítása nem indokolt Tóth szerint. Ennek ellenére a szocialisták meg fogják szavazni az erre irányuló javaslatot, ha ahhoz ragaszkodik az ellenzék – fűzte hozzá Tóth Károly.

(MTI, hirtv.hu, MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.