Fejlesztésre szorul az egészséginformációs rendszer

A lakosság egészségi állapotának javítása és az egészségügyi rendszer költséghatékonyságának növelése érdekében fejleszteni kell az egészséginformációs rendszert - olvasható abban az összegzésben, amely a Tárki Egészség Tudásközpont és a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közös szervezésében megtartott tanácskozásról készült.

MNO
2007. 06. 01. 6:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A KSH közleményének megállapítása szerint szorosabb kapcsolatot kell kialakítani a döntéshozók, az adatgyűjtők és az adatokat feldolgozó szervezetek között azért, hogy az információrendszer tartalmában, felhasználhatóságában kövesse az igényeket, valamint javítsa a felhasználók tájékozottságát és az adatok értelmezését.

Olyan rendszer bevezetésére van szükség, amely az egészségügy átalakításában közreműködőket arra készteti, hogy a szakemberek által kidolgozott mutatókra, elérhető információkra támaszkodva hozzák meg döntéseiket – olvasható a KSH közleményében.

A résztvevők egyetértettek abban, hogy támogatni kell a közpénzből gyűjtött egészségadatok hozzáférhetőségét, a népegészségügyi kutatás céljára történő adat-összekapcsolások lehetőségét, valamint a minél szélesebb körű adathasznosítást.

A magyar egészségügyi rendszer teljesítményének mérésére független minősítésre alapozott értékelési rendszert kellene bevezetni, igazodva a nemzetközi gyakorlathoz, a lakosság tájékoztatására pedig szakmai egyetértésen alapuló, az egyes mutatók szöveges értékelését is tartalmazó publikációkat kell közzétenni – áll a tanácskozásról készült összegzésben.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.