Veszteség esetén állami kárpótlás a biztosítóknak?

Szóbeli ígéretet kaptak a magánbiztosítók a kormánytól arra, hogy ha a több-biztosítós modellre való átállás után az egész piac veszteséges lenne, akkor az állam támogatást nyújt a társaságoknak - közölte Paál Zoltán, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. ügyvezető igazgatója. Navracsics Tibor a Fidesz frakcióvezetője szerint a legrosszabb megoldás lenne, ha az állam még el is tartaná a biztosítókat, ha azok rosszul működnek.

MNO
2007. 06. 28. 9:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veszteség esetén az állam kárpótlást nyújt a biztosítóknak. Paál Zoltán, a Generali-Providencia Biztosító Zrt. ügyvezető igazgatója ezt azután mondta, miután a biztosítók képviselői szerdán találkoztak a kormány tagjaival. Hozzátette: mivel a koalíció által kitalált egészségügyi biztosítási rendszerrel eddig még a világban sehol sem találkoztak, ezért sok kérdés vetődött fel az egyeztetésen.

Az egészségbiztosítás iránt érdeklődő magáncégek garanciát várnak a kormánytól a profitra, és mérsékelnék a kormányváltás kockázatát is. A kórházak viszont a biztosítóktól várnak válaszokat a minőségi elvárásokról, miután a kormány úgy nyitja meg a piacot a magántőke előtt, hogy nincs egységes minőségbiztosítási rendszere a kórházaknak.

„Meghökkentő ígéret„

A lehető legrosszabb forgatókönyvnek tartja a Fidesz frakcióvezetője azt a lehetőséget, ha az állam a magánbiztosítók veszteségeit kompenzálni akarja.

Navracsics az Info Rádiónak adott nyilatkozatában meghökkentőnek tartotta a miniszterelnök biztosítóknak tett ígéretét, amely szerint, ha a több-biztosítós modellre való átállás után az egész piac veszteséges lenne, akkor az állam támogatást nyújtana a biztosítóknak. Az ellenzéki politikus szerint a legrosszabb megoldás lenne, ha az állam még el is tartaná a biztosítókat, ha azok rosszul működnek. Hozzátette: a modell bevezetése az ország kettészakadásához vezetne.

A frakcióvezető mai sajtótájékoztatóján a témával kapcsolatban elmondta: Gyurcsány Ferenc eladta az egészségügyet az SZDSZ-nek, és az ágazat jelenlegi átalakításának egyetlen mozgatórugója, hogy a kormány rátegye a kezét az egészségügyi kassza milliárdjaira.

Az ellenzéki politikus felidézte, hogy a miniszterelnök hétfőn a parlamentben azt mondta, senkinek esze ágában sincs privatizálni az egészségbiztosítást, ugyanakkor Horn Gábor egy szerdai lapinterjúban már arról beszélt, a jelenlegi koncepció szerint a biztosítók tulajdoni aránya – a 49 százalék magántőke, 51 százalék állami tulajdon – a jövőben valószínűleg a magánszféra javára változik majd.

(Hírtv, Info Rádió, MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.