A tavaszi fagykárok főként az ország keleti részén érzékenyen érintették a csemetekerteket, a friss telepítéseket és felújításokat, de részben az idősebb erdőket is. Ezt követték a rendkívüli szárazságból és aszályból adódó országos szinten jelentkező károk. Az első becslések szerint mintegy 15 ezer hektár erdőtelepítést és felújítást érintett a rendkívüli szárazság, ami MEGOSZ számításai szerint 10-12 milliárd forintnyi kárt okozott az erdőtulajdonosoknak.
A MEGOSZ adatai szerint az elmúlt napok rendkívüli erdőtüzei során több mint 3 ezer hektár, szinte kizárólag magánerdő semmisült meg részben vagy egészben. A károsodott faanyag értéke és a felújítás költségei együttesen 5-6 milliárd forintra tehetők. Az erdőtörvény előírásai szerint a károsodott faanyag kitermelésének, eltávolításának és a terület felújításának költségei az erdő tulajdonosát terhelik, amit az érintettek már nem tudnak kigazdálkodni.
A MEGOSZ már az erdészeti fagykárokkal kapcsolatban több fórumon is javasolta, hogy az erdőtulajdonosok is csatlakozhassanak a Nemzeti Kárenyhítési Alaphoz, vagy ha ez az uniós előírások miatt nem lehetséges, akkor társfinanszírozások segítségével segítsen az állam a károsultaknak.

Újabb részletek Orbán Viktor szenzációs bejelentéséről - videó