Fidesz: Kapkodás, káosz, fejetlenség az egészségügyben

Kapkodás, káosz, fejetlenség, bizonytalanság uralkodik az egészségügyben a kormányzati intézkedéseket követően - jelentette ki Molnár Ágnes, országgyűlési képviselő (Fidesz-KDNP), a parlament egészségügyi bizottságának tagja.

MNO
2007. 07. 27. 18:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Súlyos következményekkel járt és jár a kormányzat ámokfutása az egészségügyben – mondotta sajtótájékoztatóján Molnár Ágnes. – Nő a kórházak adósságállománya, egyre hosszabbak a várólisták, szinte minden területen. A forráskivonások következtében a kórházak lassan elérik működőképességük határát. Ezért kényszerült az egészségügyi minisztérium egyszeri gyorssegélyt biztosítani a kórházaknak, amely a kiemelt intézményeknek automatikusan jár.

A soproni Erzsébet-kórház esetében ez egyszeri 43 millió 254 ezer forintot jelent, ami eltörpül éves költségvetése és a hiánya mellett. Az intézményből eddig csak azért nem bocsátottak el dolgozókat, mert az önkormányzat átvállalta a forráskivonás – ami országos szinten csak az idén ötven milliárd forint – következményeként fellépő 200 millió forintos hiány finanszírozását. Az egészségügy üzleti alapú átalakítása az is jelenti, hogy a ma még működő 160-170 kórházból – amelyből 39 súlyponti – 60-70 szeptemberre megszűnhet. Ezt bizonyítja, hogy ezek az intézmények nem részesültek a fent említett egyszeri segélyből.

Molnár Ágnes részletesen elemezte az eddig kormányzati intézkedéseket, külön-külön kitérve, hogy ezek mit jelentettek a betegeknek (a tb-járulék emelésétől kezdve a vizitdíjon át a kórházi napidíjig), milyen helyzetbe hozták az egészségügyi intézményrendszert (alapellátás, a sürgősségi betegellátás, kórházbezárások, összevonások, veszélybe került betegellátás) és hogy milyen hatással vannak a dolgozókra (elbocsátások, bizonytalanság). A képviselő szólt a gyógyszerár-emelésekről, és bírálta azt a tervezetet, miszerint a kisebb falvakba a mozgó posta vinné a betegeknek a gyógyszert. – szerepel a párt honlapján.

- A Fidesz határozottan ellenzi a magántulajdonú, profitorintált, piaci alapon működő több biztosítási modell bevezetését, amely az egész világon megbukott – folytatta Molnár Ágnes. – Nem engedhetjük meg, hogy rátegyék a kezüket az 1600 milliárd forintos egészségügyi kaszára. A Fidesz továbbra is nemzeti kockázatvállaláson alapuló egészségbiztosítási pénztárban lát garanciát. A kormányzat nem kérte ki sem az érdekképviseletek, sem kamarák, sem pedig az emberek véleményét az általa reformoknak nevezett intézkedésekről. Ezért kezdeményezett népszavazást a Fidesz, remélve, hogy megállíthatja az egészségügy teljes szétzilálását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.