Hamis kommunikáció: az emelt vizitdíj egy része az OEP-hez megy

Megdöbbentek az egészségügyi szektor szereplői azon, hogy mégsem marad náluk az emelt összegű vizitdíj egésze. Pesti Imre szerint meg kell kérdezni az embereket, mit gondolnak az egészségügyi „reformról”. A nagycsaládosok közleményben tiltakoztak a profitorientált biztosítók ellen.

MNO
2007. 07. 13. 18:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányzati kommunikációval ellentétben az emelt összegű vizitdíjból a 300 forintos alapdíj feletti összeget tovább kell utalni az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak. A Kórházszövetség tagjai és rendelőintézetek vezetői megdöbbenéssel vették tudomásul, hogy a vizitdíj mégsem teljesen az ő bevételük.

Ismert: emelt összeget például akkor kell fizetni, ha valaki nem beutalóval megy a szakrendelésre. Horváth Ágnes azt mondta: a pénzt azért vonják el, hogy a szolgáltatóknak se legyen érdekük, hogy a beteg kikerülje a háziorvosát. Az egészségügyi miniszter ugyanakkor nem erősítette meg, de nem is cáfolta azt, hogy vész-forgatókönyvet készítenek arra az esetre, ha az üzleti biztosítók nem kívánnak részt venni az egészségbiztosítás privatizációjában.

Meg kell kérdezni az embereket, hogy mi a véleményük az egészségügyi reformról, mi az, amit nem tartanak vállalhatónak, és mi az az egészségügyi út, amin szeretnének továbbmenni – jelentette ki a fideszes Pesti Imre, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának tagja. Ezért fontos a népszavazás és akik ennek ellenállnak, akármilyen körmönfont eszközökkel, megpróbálják ezt megakadályozni, azok nem a demokrácia, hanem a diktatúra hívei.

A Nagycsaládosok Országos Egyesülte (NOE) pénteken közleményben tilatakozott a profitorientált biztosítók térnyerése ellen. Mint a NOE kijelenti: tiltakoznak az ellen, hogy közpénzből profitálhatnak magánvállalkozások. A koalíciós szerződés új mellékletét elemezve az egészségügyi szektor mellett hét pontban foglalkoznak többek között az ingatlandó káros hatásaival, illetve a „lopakodó tandíjasítás” kérdésével is.

(hirTV/MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.