A kormányzati kommunikációval ellentétben az emelt összegű vizitdíjból a 300 forintos alapdíj feletti összeget tovább kell utalni az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak. A Kórházszövetség tagjai és rendelőintézetek vezetői megdöbbenéssel vették tudomásul, hogy a vizitdíj mégsem teljesen az ő bevételük.
Ismert: emelt összeget például akkor kell fizetni, ha valaki nem beutalóval megy a szakrendelésre. Horváth Ágnes azt mondta: a pénzt azért vonják el, hogy a szolgáltatóknak se legyen érdekük, hogy a beteg kikerülje a háziorvosát. Az egészségügyi miniszter ugyanakkor nem erősítette meg, de nem is cáfolta azt, hogy vész-forgatókönyvet készítenek arra az esetre, ha az üzleti biztosítók nem kívánnak részt venni az egészségbiztosítás privatizációjában.
Meg kell kérdezni az embereket, hogy mi a véleményük az egészségügyi reformról, mi az, amit nem tartanak vállalhatónak, és mi az az egészségügyi út, amin szeretnének továbbmenni – jelentette ki a fideszes Pesti Imre, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának tagja. Ezért fontos a népszavazás és akik ennek ellenállnak, akármilyen körmönfont eszközökkel, megpróbálják ezt megakadályozni, azok nem a demokrácia, hanem a diktatúra hívei.
A Nagycsaládosok Országos Egyesülte (NOE) pénteken közleményben tilatakozott a profitorientált biztosítók térnyerése ellen. Mint a NOE kijelenti: tiltakoznak az ellen, hogy közpénzből profitálhatnak magánvállalkozások. A koalíciós szerződés új mellékletét elemezve az egészségügyi szektor mellett hét pontban foglalkoznak többek között az ingatlandó káros hatásaival, illetve a „lopakodó tandíjasítás” kérdésével is.
(hirTV/MNO)
Új harci járművek érkeznek + galéria
