A tanulópénzt szinte teljesen elköltöttük – fogalmazott Horn Gyula. Véleménye szerint a kormány sorsdöntő reformokat indított el, ugyanakkor az egészségügy átalakítása a kulcskérdés. Ha ezt sikerre visszük, a 2010-es választásokat is meg fogjuk nyerni – hangoztatta a volt miniszterelnök, aki 1994 és 1998 között volt kormányfő.
Közölte: fenntartja korábbi álláspontját, amely szerint a vizitdíj bevezetése nem volt szerencsés és azt vissza kellene vonni.
Szavai szerint nincs olyan, hogy a társadalom teljes mértékben támogatja a reformokat, de az MSZP ereje mindig abban volt, hogy jól szólította meg a társadalom nagy többségét. Hozzátette: most is ezt kellene tenni.
Horn Gyula azt várja, hogy erőteljesebb és határozottabb lesz a kormányzás. Mint mondta, önkritikában nincs hiány, de Gyurcsány Ferencnek inkább a konkrét dolgokat kell előtérbe helyeznie, amikor a reformokról beszél, nem a vágyálmokat. A szocialista politikus úgy látja, vannak politikusok, aki hajlamosak a „reformagresszióra„, arra a magatartásra, hogy „kerül amibe kerül, végre kell hajtani”, és ez nem szerencsés.
Az MSZP alacsony népszerűségi mutatóival kapcsolatban Horn Gyula kijelentette: figyelni kell a közvélemény-kutatási adatokra, mert azok elérhetnek egy kritikus pontot, ahonnan nincs felfelé. Horn Gyula szerint „ki kell menni az emberekhez„.
Mari néni, János bácsi ítéletére vagyunk utalva és az százszor fontosabb bármilyen véleménynél – közölte.
Saját miniszterelnöki tapasztalatai alapján az SZDSZ-ről azt mondta, a liberális párt nem előnyére változott, időnként felesleges konfliktusokat kelt. Nem ártana nekik sem, ha számvetést és helyzetértékelést tartanának, akkor reálisabbak lennének a döntéseik – vélekedett a volt miniszterelnök.
Horn Gyula agresszívnak nevezte a Fidesz politikáját és kommunikációját, ami rengeteget árt az országnak. „Az országban sok a szorongás, az emberek félnek. Nem szabad olyan politikát folyatni, ami erősíti ezt a félelmet” – mondta.
MTI
Beazonosította a brüsszeli „aranyásókat” a Szuverenitásvédelmi Hivatal
