Több drog, kevesebb bevándorló

Csökken a Mexikóból az Egyesült Államokba illegálisan bevándorlók száma, egyre több a határon lefoglalt drog – írja a The Washington Times. Figyelnünk kell a számítástechnikai biztonságra, mert a "dzsihádisták" visszaélnek a hiányosságokkal – érvel a JINSA Report.

Simon Zoltán
2007. 07. 09. 10:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The Washington Times

Csökken azon illegális bevándorlók száma, akiket a mexikói határon kapnak el – számol be a jobboldali The Washington Times napilap. Az előző évhez viszonyítva 24 százalékkal kevesebben:
2006. október 1. és 2007. június június 30. között a határőrök 682 468 illegális határátlépőt csíptek nyakon a déli határ mentén, míg az egy évvel korábbi időszakában 894 496-ot. A megnövelt létszámban tevékenykedő határőrség munkáját az újonnan bevetett technológiákon kívül hatezer nemzeti gárdista is segíti. A lefoglalt drogmennyiségek viszont növekedésnek indult: 1,47 millió fontnyi marihuána (az egy évvel korábbi időszakhoz képest 27 százalékos növekedés) és 9514 font kokain (22 százalékos növekedés) került kézre.

JINSA Report

Komolyan kell vennünk a számítástechnikai biztonságot – figyelmeztet a JINSA Report. Az Egyesült Királyságban elfogott dzsihádisták kapcsán a kiadvány figyelmeztet: ezek a terroristák ugyan a IX. századi iszlámot tartják a civilizáció csúcsának, de ez távolról sem jelenti azt, hogy megvetik a Nyugat modern technológiáját. 37 ezer lopott hitelkártyaszámot használtak fel, hogy felszerelést vásároljanak bajtársaiknak több mint 3,5 millió dollár értékben – írja a neokonzervatív orgánum.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.