A templom udvarán elhelyezett gránit emlékkövet és rajta a márványtáblát az 560 lakosú község állíttatta – mondta az MTI-nek Kovács Józsefné, az egész napos ünnepséget megszervező Tarr István Közösségfejlesztő és Faluépítő Egyesület titkára.
A plébánia épülete adott otthont a helytörténeti emlékszobának, melynek berendezéseit a község lakói gyűjtötték össze. A bútorok, a használati eszközök, a ruhák és a szőttesek a korábbi nemzedékek életkörülményeiről adnak képet a látogatóknak.
Csapod fontosnak érzi az összetartozást erősítő múlt ápolását – hangoztatta Kovács Józsefné. Ezt jelzi, hogy az egyesület közel félezer régi fényképet gyűjtött össze, amelyeket a bécsi műegyetem hallgatója, a csapodi Kovács Péter digitalizált és alakított nagyméretű fotókká. A válogatást követően több mint 250 fotót egy bécsi fotólaborban dolgozták matt papírra. Ebből az összeállításból nyitották meg a Tisztelgés őseink előtt című fotókiállítást, amely a falu elmúlt egy évszázados történetét mutatja be.
A községben élő, illetve az onnan elszármazott alkotók munkáiból, gobelinekből és grafikákból kiállítások nyíltak. A jubileum alkalmából a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés megyezászlót adományozott Csapodnak. A jubileumi ünnepség mintegy félmillió forintos költségét 200 ezer forinttal támogatta a Fertőd-Sopron kistérség, továbbá 50 ezer forinttal járult hozzá a helyi önkormányzat – közölte a szervező egyesület titkára.
(MTI)
Donald Trump és Benjamin Netanjahu munkavacsora keretében tárgyal
