Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A legfelső bíróság szerepét betöltő karlsruhei szövetségi bíróság először adott ki elfogatóparancsot a terroristaszervezetként nyilvántartott Militáns Csoport (Militante Gruppe) ellen. A négy berlini férfit egy Bundeswehr-jármű ellen megkísérelt gyújtóbombás támadáskor érték tetten Brandenburg városában.
A szövetségi államügyészség először tudta a 2001 óta több mint kéttucat bűncselekményt elkövető szervezet tagjait letartóztatni. A gyanúsítottak egyike szociológus, másikuk betegápoló, a harmadik egy balos könyvesboltban dolgozik. Eddig a nyomozók nem tudtak jelentősebb eredményeket felmutatni, mert a csoport főként a rendőrség, a közigazgatás, a gazdaság és az igazságszolgáltatás intézményei ellen elkövetett éjszakai akciói során szinte semmilyen nyomot sem hagyott maga után.
The Financial Times Deutschland (ftd.de)
A vad vadásszá alakult: A Mol most odasózott. A vállalat megvásárolta az Italiana Energia e Servizi (IES) nevű olasz céget. Bár a Mol nem említette a vételárat, de szakértők azt 800 millió euróra becsülik. Ezt az összeget az észak-itáliai, összesen 1,3 milliárd forgalmat lebonyolító cégért a Mol szóvivője túlzásnak nevezte.
A vásárlás a Mol számára stratégiai jelentőségű. E vásárlással egyúttal az olajvállalat védekezik osztrák konkurense, az OMV felvásárlási tervei ellen. Az IES felvásárlásával a cég egy finomítórészesedéshez jutott Észak-Olaszországban, valamint 165 benzinkút tulajdonosává vált, és kötelezettséget vállalt az IES 300 millió eurós adósságának átvállalására is. A budapesti konszern ígéretet tett arra, hogy 130 millió eurót fektet az IES-be. Hernádi Zsolt Mol-vezető kijelentette, a vásárlás „jó alap” a térségben történő további terjeszkedéshez.
Die Presse (diepresse.com)
A konzervatív bécsi napilapban Christoph Thanei Szlovákia: Slampos nyomozás vagy manipuláció című cikkében ismerteti Malina Hedvig ügyét.
Malina Hedvig nyitrai megverése hatalmas felháborodást váltott ki Magyarországon. Alig néhány héttel korábban alakult a Robert Fico-kormány, a Szlovák Nemzeti Párttal koalícióra lépve. Ez számtalan kirohanást intézett a magyar kisebbség politikusai ellen. Ficónak ebben a feszült helyzetben pont egy ilyen esetre volt a legkevésbé szüksége. Ezért a kormányszimpatizánsok számára egy rémálom végének tűnt, amikor Robert Kalinak belügyminiszter és Jan Packa rendőrfőnök egy győzelmire hangszerelt sajtótájékoztatón, Fico jelenlétében bejelentette, hogy Hedvig hazudott, és nem verték meg, majd hamis tanúvallomás miatt eljárás indult ellene.
Az, hogy Magyarországon főként „nacionalista” erők használták az ügyet „propagandájukban”, Szlovákiában annak bizonyítékaként értékelték, hogy Nyitrán egy szlovákellenes színjáték történt. Ennek megfelelően sokkolta a közvéleményt, amikor két prominens újságíró, Eugen Korda és Milan Zitny nagyító alá vette a nyomozati iratokat, és éppen a közszolgálati STV-ben tárták fel a rendőri munka számos megkérdőjelezhető lépését.
A rendőrség egyetlen egy jegyzőkönyvet sem mellékelt az állítólag kihallgatott 620 tanúról és gyanúsítottról. Számos más feltűnő momentummal egyetemben ez megerősítette az újságírók ama gyanúját, „hogy a nyomozóknak kezdettől fogva csak egy céljuk volt: a tettet kitalációként kívánták leleplezni”. Az STV-nél már nincs helye a két kritikus újságírónak, viszont más médiumok olyan tanúkat találtak, akik alátámasztották Malina Hedvig vallomását, és megnevezték a tetteseket. Őket azonban a rendőrség hivatalosan nem hallgatta ki, csak behívták őket „nyilatkozattételre”.
Hedvig ügyvédje szerint emögött az a szándék húzódott meg, hogy a kihallgatások során az ő jelenlétét megtagadhassák. Kezdeményezésére a nyitrai ügyészség ismét vizsgálni kezdte, hogy a nyomozás során a rendőrség megsértette-e a diáklány jogait. Ellene ugyanis még mindig tart a hamis tanúzás miatti nyomozás, miközben a támadóit hivatalosan nem is keresik.
Magyar Péter lelepleződött - ezt gondolják az emberek a gyalázkodó diszkópolitikusról