Mikola: Veszélyben a falvak egészségügyi ellátása

A falurombolás és az egészségügyi reform negatív hatásaként igen nagy baj van a falvakban az egészségügyi ellátással - jelentette ki Mikola István, a Fidesz egészségügyi szakpolitikusa pénteken Budapesten sajtótájékoztatón. Az őstermelőnek a saját tb-járulékán kívül házastársa után is fizetnie kell, ugyanabból a jövedelemből – erről már Turi-Kovács Béla beszélt.

MNO
2007. 08. 31. 9:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A folytatódó falurombolás és az egészségügyi reform negatív hatásai elérték a vidék Magyarországát – mondta Mikola István. Hozzátette: nem kedvez a vidéki háziorvosi ellátásnak, hogy a kistérségekben megszűnnek az iskolák, a vasúti szárnyvonalak, és mozgó gyógyszerárusítás kezdődik a falvakban. Ilyen környezetbe egyre kevesebb orvos akar letelepülni – jegyezte meg.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy az összes háziorvos 25-27 százaléka vonul nyugdíjba 2007 végén. A fideszes politikus kiemelte: pártja előveszi az egészségügyről, azon belül az alapellátásról szóló programját, amelyben szerepel, hogy az egészségügyi ellátórendszer bázisa a háziorvosi, védőnői tevékenység. Ezek nélkül nem lehet jó egészségügyi ellátórendszert működtetni – tette hozzá. A Fidesz szerint új társadalmi szerződés a vidék egészségügyi ellátását illetően.

Turi-Kovács Béla, a Kisgazda Polgári Egyesület elnöke, fideszes parlamenti képviselő a sajtótájékoztatón arra hívta fel a figyelmet, hogy az őstermelőnek a saját tb-járulékán kívül házastársa után is fizetnie kell, ugyanabból a jövedelemből.

A Kisgazda Polgári Egyesület a Fidesszel együtt törvénymódosítási javaslatot kíván benyújtani az őszi ülésszakon, amely arra irányul, hogy az őstermelővel együtt élő, és más jövedelemmel nem rendelkező családtag mentesüljön a plusz tb-díj befizetés alól – közölte Turi-Kovács Béla. Mikola István kérdésre válaszolva közölte: szerinte ingatlanspekuláció áll a hátterében annak a döntésnek, amely alapján összevonják a Szent János, a Szent Margit és a Budai Gyermekkórházat, és 2008. január 1-jétől az intézmény a Szent János Kórház nevét tartja meg, a másik két intézmény pedig jogutód nélkül megszűnik és a jövőben telephelyként fog működni.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.