A folytatódó falurombolás és az egészségügyi reform negatív hatásai elérték a vidék Magyarországát – mondta Mikola István. Hozzátette: nem kedvez a vidéki háziorvosi ellátásnak, hogy a kistérségekben megszűnnek az iskolák, a vasúti szárnyvonalak, és mozgó gyógyszerárusítás kezdődik a falvakban. Ilyen környezetbe egyre kevesebb orvos akar letelepülni – jegyezte meg.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy az összes háziorvos 25-27 százaléka vonul nyugdíjba 2007 végén. A fideszes politikus kiemelte: pártja előveszi az egészségügyről, azon belül az alapellátásról szóló programját, amelyben szerepel, hogy az egészségügyi ellátórendszer bázisa a háziorvosi, védőnői tevékenység. Ezek nélkül nem lehet jó egészségügyi ellátórendszert működtetni – tette hozzá. A Fidesz szerint új társadalmi szerződés a vidék egészségügyi ellátását illetően.
Turi-Kovács Béla, a Kisgazda Polgári Egyesület elnöke, fideszes parlamenti képviselő a sajtótájékoztatón arra hívta fel a figyelmet, hogy az őstermelőnek a saját tb-járulékán kívül házastársa után is fizetnie kell, ugyanabból a jövedelemből.
A Kisgazda Polgári Egyesület a Fidesszel együtt törvénymódosítási javaslatot kíván benyújtani az őszi ülésszakon, amely arra irányul, hogy az őstermelővel együtt élő, és más jövedelemmel nem rendelkező családtag mentesüljön a plusz tb-díj befizetés alól – közölte Turi-Kovács Béla. Mikola István kérdésre válaszolva közölte: szerinte ingatlanspekuláció áll a hátterében annak a döntésnek, amely alapján összevonják a Szent János, a Szent Margit és a Budai Gyermekkórházat, és 2008. január 1-jétől az intézmény a Szent János Kórház nevét tartja meg, a másik két intézmény pedig jogutód nélkül megszűnik és a jövőben telephelyként fog működni.
(mti)
Azt beszélték, valaki meghalt – több baleset történt a nógrádi fesztiválon, a szombati programot lefújták
