A Honvédelmi Minisztérium egyértelmű álláspontja, hogy szükség van egy, a honvédség rendszerébe illeszkedő, önkéntes, tartalékos erőre, amely, ha kell, katonai szolgálatot is teljesíthet – közölte a tárcavezető. Szekeres Imre közölte, hogy tárgyalnak arról, hogy az önkéntes-tartalékos erő létszámát hogyan lehet gyarapítani.
Mint mondta, több kezdeményezés érkezett arra, hogy legyen egy, a területvédelmi feladatokat ellátó, a honvédség részeként működő szervezet, amely egyfajta tartalékos erőt is jelenthet. A kezdeményezések között említette Simicskó István (KDNP) elképzelését, valamint a honvédséget támogató civil és társadalmi szervezetekét is.
A miniszter azt mondta: örültek a tartalékosok számát növelő kezdeményezésnek, hiszen minden haderőben szükség van arra, hogy felkészült, katonai képesítéssel rendelkező, szerződéses, vagy hivatásos katonaként már szolgált nőkre és férfiakra, akik adott esetben kiegészíthetik a Magyar Honvédség alakulatait.
Mint mondta, Magyarországot szomszédos országok részéről semmilyen fenyegetés nem érinti. Magyarország szomszédai velünk hasonló értékeket vallanak, tagjai az Európai Uniónak, az észak-atlanti szövetségnek, akik pedig nem, azok békepartnerségi megállapodást kötöttek a NATO tagállamokkal.
-Ez az ország olyan biztonságban van, ahol ilyesfajta fenyegetéssel nem szükséges számolni – tette hozzá. Mint mondta, a Magyar Honvédség köszöni jól van, nem szorul segítségre. Erős és jól szervezett hadsereg, amely képes ellátni az ország szuverenitásának a biztosítását együtt a szövetségesekkel, sőt arra is képes, hogy adott esetben, bármilyen akció esetében megállítson bármilyen váratlan eseményt, vagy támadást. Hozzátette: teljes mértékben biztonságban van Magyarország. A területvédelmet a Magyar Honvédség alkotmányos kötelezettségéből eredendően maradéktalanul garantálja, kizárólagos és legfontosabb feladataink közé tartozik.
A miniszter hangsúlyozta, hogy vannak olyan kezdeményezések, amelyek az ország belső rendjének fenntartására irányulnak, azonban ez nem a Magyar Honvédség feladata. Vannak rendészeti szervek, tűzoltóság, katasztrófavédelem, polgárőrség, amelyek képesek biztosítani az ország belső nyugalmát.
Hozzátette: a honvédség katasztrófahelyzetben saját eszközeivel rendelkezésre áll, mint ahogy azt már a korábbi árvizek esetén megtette.
(MTI)
Beazonosította a brüsszeli „aranyásókat” a Szuverenitásvédelmi Hivatal
