Tizenötezer forint béremelést adna dolgozóinak a BKV Zrt. – erről és a vezetőség csütörtök reggeli megbeszélésén született javaslatokról Tóth Gábor gazdasági vezérigazgató-helyettes tartott sajtótájékoztatót Budapesten. A fejenként tizenötezer forintos béremelés havonta átlagosan hét százalékkal több pénzt jelent a BKV dolgozóinak – véli Tóth. Mint mondta, a vállalatnak nincs lényeges forrása, mert „idén 8 milliárd forintos a veszteség„, ami szigorú gazdálkodást kíván.
A BKV Zrt. vezetése öt pontba szedte össze javaslatait, ígéreteit, amelyben garantálja, hogy az első fél évben megkötött bérmegállapodást a második fél évben is teljesíteni fogja. Ezenkívül kezdeményezik az egységes bérbesorolási rendszer alapjainak kidolgozását a szakszervezetekkel együttműködve, ami az alkalmazottak bérezése közötti különbséget hivatott csökkenteni. Továbbá kezdeményezik, hogy az első fél évben megtakarított béreket, 120 millió forintot a második fél évben szétosztják a dolgozók között, illetve a szakszervezetekkel közösen dolgozzanak ki egy olyan bérfejlesztési rendszert, amely az üzleti tervben előirányzottak kedvező alakulása esetén biztosít újabb lehetőségeket.
A BKV vezetősége arról is az érdekképviseletekkel szeretne egyeztetni, hogy milyen lehetőségek vannak a béren felüli szociális juttatásokra.
Regőczi Miklós, a BKV Zrt. kommunikációs igazgatója elmondta, hogy 400 főt terveznek elküldeni a cégtől, amit egy későbbi bírósági határozat sem befolyásol.
Ismert, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége azért támadta meg a Fővárosi Munkaügyi Bíróságon a csoportos létszámleépítést, mert jogszabályellenes módon nem kapta meg annak részletes indokolását. A tizenkétezer BKV-dolgozóból nyolcezret képviselő szakszervezet korábban hétfőig adott haladékot a július óta húzódó bértárgyalások befejezésére. Ha ez nem sikerül, augusztus 20. után sztrájkbizottságot alakítanak, majd szeptember elején sztrájkot hirdetnek.
(mti/MNO)