Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke többek között azzal indokolta a kötelező óraszámemelés visszavonására vonatkozó indítványukat, hogy az intézkedést semmiféle hatástanulmány nem előzte meg. Ugyanakkor a kötelező órák megemelése az oktatás minőségének romlását eredményezte, s a pedagógusstátuszok számának nagymértékű csökkenésével járt. Mára elérte a tízezret az állás nélkül maradó pedagógusok száma. Kerpen megjegyezte azt is, hogy a tanórák számának 10 százalékos emelése egyben 10 százalékos normatívakivonással is járt.
Szüdi János, a tárca közoktatási szakállamtitkára nem tartotta aktuálisnak a kezdeményezést. Tatai-Tóth András (MSZP) arról beszélt, hogy a Fidesz-kormány is megemelte a kötelező órákat. Révész Máriusz erre azt felete, hogy akkor a növekedés tanórán kívüli tevékenységre vonatkozott. Tatai-Tóth szerint hosszú távon nem kerülnek ki a közoktatásból az így felszabaduló források, ezeket az összegeket a leszakadó rétegek, a hátrányos helyzetű gyermekek felzárkóztatására fordítják majd. Tóth Tiborné (MSZP) arra hívta fel a figyelmet, hogy a 2002-es óraszámcsökkentést sem követte hatásvizsgálat. Most sem a kötelező órák emelése dönti el a közoktatás minőségének javulását.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete az intézkedés visszavonásáért indított népi kezdeményezés keretében 60 ezer hiteles aláírást gyűjtött össze, a parlamentnek így foglalkoznia kell a kérdéssel.
(mti)
Körözött személy is horogra akadt a rendőrségi razzián
