Varju László (MSZP) az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében benyújtott pályázatokról szólt. Mint kiemelte, 2007-ben pályázatok útján még ezermilliárd forint fejlesztési forráslehetősége van Magyarországnak. Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter reagálásában elmondta: az Új Magyarország Fejlesztési Terv egy nemzeti, szellemi termék és több mint ezer szervezettől kapott véleményt a kormány, amikor a tervet elkészítette. Hozzátette: Magyarország operatív programját az unió 27 országa közül negyedikként pecsételték le Brüsszelben. Magyarországnak arra van szüksége, hogy vállalkozásai minél gyorsabban tudjanak növekedni – jelentette ki Bajnai Gordon.
Karsai Péter (MDF) felszólalásában Hiller István oktatási miniszter hét végi televíziós interjújára utalva azt mondta, a tárcavezető beismerte, hogy a baloldali oktatáspolitika az elmúlt öt évben csődöt mondott. Véleménye szerint a kormány öt évig hátramenetben irányította a magyar oktatást. Hiller István válaszában közölte: nem egy kormány csődjéről van szó az oktatáspolitika terén, és ő egy közös kiútkeresésről beszélt.
Hoffmann Rózsa (KDNP) az oktatásügy problémáiról szólva kiemelte: félezer iskolát zártak be és szerveztek át. A tendencia az, hogy „gyerekgyárak„ jöjjenek létre – fogalmazott. A kereszténydemokrata képviselő kiemelte, hogy ezrével lesznek olyan diákok, akik naponta hosszú utazásra kényszerülnek, így nem csoda, ha romlik a tanulási teljesítményük. Hoffmann Rózsa bejelentette: az őszi ülésszakon tehetség-törvénytervezetet nyújt be az Országgyűlésnek. Válaszában Hiller István azt állította, hogy sem ő, sem a minisztériumból senki nem tervezi az elitgimnáziumok megszüntetését. Mint megjegyezte, az oktatási minisztérium célja, hogy a tehetséggondozást felkarolja.
Lezsák Sándor (Fidesz) felolvasta a Nagycsaládosok Országos Egyesületének petícióját, melyben többek között azt írják: tiltakoznak amiatt, hogy az eddigi felelőtlen gazdálkodás miatt ma aránytalanul sok teher hárul a gyermekes családokra. Mint mondta, az egyesület tiltakozik az egészségügyi átalakításnak nevezett „rombolás” ellen is. Az egyesület elvárja, hogy ne kelljen fizetniük a családoknak az orvosi alapellátásért – tette hozzá. Csizmár Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára azt mondta: nem jó, ha a politika beleszól egy civil szervezet belügyeibe. Kitért arra, hogy a Nagycsaládosok Országos Egyesülete minden civil egyeztető fórumon részt vehet.
(MTI)
Megható pillanatokat élt át Kapu Tibor Houstonban
