Balesete után az egri Markhot Ferenc Kórházba szállították a mentők azt a sérült férfit, akinek állapotát a hevesi megyeszékhelyen csak stabilizálni tudták, de a speciális műtétre már nem vállalkozhattak. Olyan beavatkozásra lett volna szükség, amelyre az adott helyzetben csak a budapesti Országos Baleseti és Sürgősségi Intézet képes. Mentőhelikoptert rendeltek, a fiatalembert pedig mentőautóval a leszállópályához szállították.
Ekkor derült ki – fogalmazott Magyar István, a Heves Megyei Markhot Ferenc Kórház megbízott osztályvezető főorvosa –, hogy a főváros Fiumei úti traumatológiai intézetében nincs hely, így vissza kellett szállítani a beteget az egri egészségügyi centrumba, miközben a helikopter Budapest felé vette az irányt dolga végezetlenül. A főorvos felhívta a figyelmet: mindent megtettek a férfi életben tartása érdekében, s a közvetlen életveszélyt sikerült is elhárítaniuk.
Az Országos Baleseti és Sürgősségi Intézet orvos igazgatója, Szita János közölte: délelőtt nem volt hely a 12 férőhelyes intenzív osztályon, de megoldották a helyzetet egy beteg átköltöztetésével, a mentőhelikopter pedig délután fél 5 tájban indult vissza Egerbe a súlyos sérültért. Magyar István és Szita János – a férfi családjának kérésére – nem adott ki adatokat a fiatalember sérüléseiről, a szakemberek csak annyit mondtak: állapota életveszélyesnek minősíthető, ám még időben érkezett Budapestre.
Az egri kórház egyik ápolónője szerint ismét az egészségügyi reform miatt került életveszélyes állapotba egy balesetet szenvedett autós, az M3-as autópálya nagyfügedi pihenőjénél történt karambol után ugyanis Budapest helyett az egri Markhot Ferenc Kórházba szállították. Természetesen nem a mentők hibásak a történtekért, ez az eset azonban ismét bizonyítja: az egészségügyi reform nem más, mint dilettánsok hibás döntéseinek halmaza, ráadásul a kormányzat igyekszik szítani az ellenszenvet az orvosok és betegek között.
Emlékeztetett: a helyzet kísértetiesen hasonlít a salgótarjáni esethez, amely még a nyáron követelt majdnem két emberéletet. Akkor a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház gyógyította meg a pácienseket hosszas huzavona után. Hozzátette: biztosan a két intézményt szidja most a közvélemény, bár szerinte a kialakult káoszért az egészségügyi kormányzatot terheli felelősség.