Mirko Zelic, a horvát INA kutatás-termelési vezetője az aláírást követően elmondta: a Pannon-medence még nagyon sok feltáratlan területet rejt, de ezeknek a kitermeléséhez új technológiákra és jelentős szakmai felkészültségre van szükség. A horvát szakember hozzátette: az eddig is eredményes együttműködésnek köszönhetően a Dráva térségében már sikerült eredményeket elérni.
Áldott Zoltán, a MOL kutatás-termelési vezetője az MTI-nek elmondta: tavaly év elején kötötte meg az első hasonló tartalmú megállapodást a két társaság. Az első közös eredményt a Zaláta térségében próbafúrással talált földgázmező jelenti.
A mostani együttműködés során először egy 200 négyzetkilométeres területen végeznek szeizmikus méréseket, majd az eredmények elemzését követően terveznek újabb próbafúrást a Dráva-mentén – tette hozzá Áldott Zoltán.
A magyar szakember közölte: eddig feltáratlan, de viszonylag mélyen fekvő szénhidrogénmezők találhatók a két ország határán. A jövő évre várható újabb próbafúrás költsége éppen ezért elérheti akár a 8-9 millió eurót is. Eredményes kutatás esetén pedig a két cég fele-fele arányban részesedik a kitermelhető szénhidrogénkincsből – tájékoztatott a MOL vezetője.
(mti)
Zelenszkij ellen lázadás készül?
