Valamennyi média és az érintett ügyészek, bírák és a közvélemény is készpénznek vette az egy hónappal ezelőtt közzétett információt, ami szerint az Olaszliszka főutcáján közel egy esztendeje elkövetett kegyetlen emberölés egyik előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottja által két ügyész és két bíró ellen tett feljelentését visszavonta – írja a boon.hu.
A portál úgy tudja, hogy a per mégis elkezdődött. A gyanúsított azt sérelmezte, hogy az ügyben eljáró ügyészek és bírák a cselekmény leírásában a „lincselés" szót használják. Személyhez fűződő jog megsértése és kártérítés megfizetése iránt nyújtott be keresetet a B.-A.-Z. Megyei Bíróságon. Korábban az előzetes letartóztatás és a lincselés szó használata ügyében a Debreceni Ítélőtábla hozott elutasító végzést. Megállapították: a lincselés szó használata erre nem alkalmas. A kifejezés azt jelenti, hogy a „nekivadult tömeg erőszakos önbíráskodást gyakorol”. Ez magyar nyelvben meghonosodott és használt kifejezés, így semmilyen módon nem alkalmas etnikai ellentétek szítására – hangzott a bírósági verdikt.
A felperes mindezen előzmények után mégis fenntartotta feljelentését, és minap elkezdődött a per. Igaz, a férfi nem jelent meg a tárgyaláson. Az alperesek azonban érdemi ellenkérelmet terjesztettek elő — mondta el Borsod Online érdeklődésére dr. Szabó József, a B.-A.-Z. Megyei Bíróság szóvivője. Az alperesek a felperes keresetének elutasítását kérték — tette hozzá.
A felperes keresetében a jogsértés megtörténtének megállapítását, abbahagyását és két országos napilapban történő közzétételét kérte. Ezen túlmenően a személyiségi jogsértésre hivatkozva százmillió forint kártérítési igényt terjesztett elő, és egymilliárd forint közérdekű célra fordítható bírság kiszabását kérte. A polgári peres eljárás tárgyalása a héten folytatódik – olvasható a boon.hu-n.
(boon.hu)
Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
