OMSZ-válság: a szaktárca már keresi a személyi felelősöket?

Az egészségügyi tárca nem erősítette meg, hogy az Országos Mentőszolgálatnál az auditorok által jelzett rossz gazdálkodásnak személyi következménye is lehet. Az OMSZ gazdasági főigazgató-helyettese meglepődött az auditorok eredményein. Kónya Zoltán felhívta a figyelmet: közfinanszírozott intézmény esetében a csőd fogalma gyakorlatilag értelmezhetetlen.

MNO
2007. 09. 10. 6:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Meglepetésként érte az Országos Mentőszolgálat illetékeseit, hogy a szolgálat másfél milliárd forintos hiányáért az auditorok kizárólag a rossz gazdálkodást emlegetik – nyilatkozta a hétfői Napi Gazdaságnak a szolgálat gazdasági főigazgató-helyettese. Az egészségügyi minisztérium nem kívánta megerősíteni, de nem is kívánta cáfolni a lap azon információját, hogy a gazdálkodási problémáknak személyi következményei is lehetnek.

Kónya Zoltán hangsúlyozta: egy alulfinanszírozott költségvetési intézménynek nehéz jól gazdálkodnia. Mint a lap írja, felhívta a figyelmet arra is, hogy közfinanszírozott intézmény esetében a csőd fogalma gyakorlatilag értelmezhetetlen.

A szakember szerint a deficit oka sajátos módon az az intézkedés, amely a korábbi hiányt volt hivatott csökkenteni; az ágazati reform részeként ugyanis az OMSZ-t úgy akarták korszerűsíteni, hogy leválasztják róla az amúgy igen jelentős kapacitásokat lekötő betegszállítást. Ez a tevékenység viszont komoly bevételeket hozott a szolgálatnak – emlékeztetett Kónya Zoltán. A lap információi szerint, miközben létszámstop van érvényben, az OMSZ rendszeréből mintegy száz fő hiányzik.

(Napi Gazdaság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.