Letámadás: vizsgálatot indított az APEH Orbán és Kubatov ellen

Vagyonosodási vizsgálatot rendelt el az adóhatóság Orbán Viktorral, a Fidesz elnökével és Kubatov Gábor pártigazgatóval szemben – közölte Szijjártó Péter csütörtökön. Mint ismert, lapunk szerdán arról írt, hogy egészpályás letámadásra készül Gyurcsány Ferenc a Fidesz és az ellenzéki párt ifjúsági szervezete ellen, hogy elterelje a figyelmet a szocialistáknak egyre kínosabb Zuschlag-ügyről. A kormányszóvivő egy újabb hazug és rosszindulatú támadásnak tartja Szijjártó felvetéseit, az APEH sajtófőnöke pedig arról beszélt, hogy Gyurcsánynak ehhez nincs is joga.

MNO
2007. 10. 25. 10:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vagyonosodási vizsgálatot rendelt el az adóhatóság Orbán Viktorral, a Fidesz elnökével és Kubatov Gábor pártigazgatóval szemben – közölte Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján. A kormányszóvivő ugyan tagadta, hogy a miniszterelnök politikai célokra használna fel állami hatóságokat a vele nem rokonszervező emberek és politikai vetélytársai elcsendesítése vagy megfenyegetése érdekében, erre azonban az élet rácáfolt, hiszen az APEH Közép-magyarországi Regionális Igazgatósága öt évre visszamenőleg rendelt el vagyonvizsgálatot a Fidesz elnökével és pártigazgatójával szemben – fejtette ki Szijjártó.

A Fidesz szóvivője hozzátette: az októberi keltezésű levelek sorszámai érdekes módon egymás után következnek. Mint elhangzott, az ellenzéki párt áll a vizsgálatok elébe, és mindenkit megvéd, akivel szemben a hatalom ilyen módon akar eljárni. Kérdésre válaszolva Szijjártó azt mondta, jogsegélyszolgálatot tudnak adni azoknak, akiket a hatalom vegzál, illetve a nyilvánosság erejével tudnak fellépni ezekben az ügyekben.

Hangsúlyozta: a Fidesz szerint nem a demokrácia, hanem a diktatúra eszköztárába tartozik az állami hatóságok politikai célokra való felhasználása. Október 23-a környékén ez azt üzeni, hogy mindenki fogja be a száját, mert aki nem így tesz, az megütheti a bokáját – fogalmazott a szóvivő. Emlékeztetett arra, hogy „az utóbbi napok sajtóhírei szerint” Gyurcsány Ferenc egészpályás letámadást indít politikai riválisaival szemben, így fideszes vezetők ellen rendelnek majd el APEH-vizsgálatot, illetve a Fidelitas ellen tesznek feljelentést. Ez utóbbival kapcsolatban Szijjártó Péter – aki a Fidelitas elnöke is– azt mondta: nem tud arról, hogy a szervezetet vizsgálná a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI), erről nem kaptak értesítést, de ez derült ki Daróczi Dávid szerdai kormányszóvivő nyilatkozatából, aki arról beszélt, hogy ifjúsági szervezetekkel szemben eljárások vannak folyamatban.

A Fidesz szóvivője úgy vélte, a korrupciós és közpénzekkel kapcsolatos botrányok közepette végzetesen meggyengült miniszterelnök kizárólag arra összpontosít, hogy hatalmát megtarthassa, és „ennek érdekében módszeresen visszaél hatalmával, állami hatóságokon keresztül megfélemlíti azokat, akik nem értenek vele egyet”. Felhívta a figyelmet arra, hogy a regisztrációs adójukat visszaigénylőkkel szemben a szokásosnál gyakrabban volt APEH-vizsgálat, illetve „azon orvosok, akik felemelték szavukat az egészségügyi reform ellen, egészségügyi felügyeleti eljárást kaptak a nyakukba”.

Daróczi: A Fidesz vezetői támogassák inkább Gyurcsány tisztasági csomagját

Daróczi Dávid kormányszóvivő elmondta: ez egy újabb hazug és rosszindulatú támadás. A Fidesz azt akarja elhitetni az emberekkel, hogy a politikusok különleges emberek, akiket nem ellenőrizhet az adóhatóság, mert ha megteszi, az rögtön politikai támadás.

A Fidesz vezetői akkor járnának el helyesen, ha elfogadnák, hogy a törvények rájuk is vonatkoznak, és nemhogy kiváltságokat követelnének maguknak, de támogatnák Gyurcsány Ferenc köztisztasági csomagját, hogy végre rend legyen a politika háza táján is.

R. Bakonyi: A számítógép dobta ki a két amúgy is VIP-listás neveket

Az APEH nem dolgozik politikai megrendelésekre – tájékoztatott az APEH sajtófőnöke. Az APEH visszautasítja azt a vádat, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kezdeményezte volna a vizsgálatot, mivel ez nem is áll jogában, és nem is lenne életszerű, ha ebben a kiélezett politikai helyzetben ilyet tenne – közölte R. Bakonyi Ágnes.

Az idén eddig 30 ezer 436 SZJA-vizsgálatot fejezett be az APEH, amin belül 9.716 vagyonosodási ellenőrzés volt, ezenkívül folyamatban van még több ezer vizsgálat, amibe belefér, hogy politikusok is bekerüljenek a revízió körébe, főleg úgy, hogy amikor a számítógép kidob egy nevet, nem veszik figyelembe a foglalkozását – állította az APEH sajtófőnöke.

Bakonyi Ágnes elmondta, hogy ennek ellenére bárhol előfordulhat, hogy néhány revizor összegyűjti "a kiemelt személyeket", és egymás után küldi ki számukra az értesítést, de az általános gyakorlat mégsem ez.

Egy másik hírügynökségnek R. Bakonyi Ágnes azzal magyarázta a két egymás után következő sorszámot, hogy Kubatov Gábor és Orbán Viktor is az APEH kiemelt ügyfelei között szerepel.

(MTI/MNO)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.