Olasz védelmi miniszter: nincs szegényített urán lövedék

Az olasz védelmi miniszter szerint 37 katona halt meg a szegényített uránlövedékek miatt az elmúlt tíz évben a külföldi missziókban. A megbetegedett katonákat tömörítő egyesület szerint többszörös az áldozatok száma.

MNO
2007. 10. 09. 18:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Balkán-szindrómaként is ismert a szegényített uránlövedékeket kísérő megbetegedés az olasz fegyveres erőknél is problémát okoz. A sajtóban gyakran hallani a kártérítést követelő katonákról és a halottaikat sirató katonacsaládok panaszairól.

A helyzetet az olasz védelmi miniszter igyekezett tisztázni a római parlament illetékes bizottsága előtt, ahol Arturo Parisi számokkal cáfolta a szegényített urántól való félelmeket. A miniszter kijelentette, az elmúlt tíz évben az olasz fegyveres erők több mint tízezer katonája szolgált külföldi misszióban: közülük 255-en betegedtek meg rákban, és 37-en hunytak el. Ezek a katonák a Balkánon, Afganisztánban, Irakban és Libanonban szolgáltak.

Az érintett katonákat és családtagjaikat tömörítő egyesület szerint a miniszter adatai tévesek: tízszer többen, 2500-an betegedtek meg rákban és közülük nem 37-en, hanem 150-en haltak meg. A betegek és az áldozatok rokonai tisztázást sürgetnek, a védelmi miniszter azt hangsúlyozta, hogy az olasz védelem sohasem használt szegényített uránlövedéket, de a jövőben minden megelőző intézkedést megtesznek a veszély elkerülése érdekében.

(radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.