Fotó: Reuters
A szerb belügyminisztérium arról tájékoztatott, hogy Belgrádban „ellenőrzés alatt van a biztonsági helyzet”, az elfogásról szóló hírek után elővigyázatosságból megemelték a rendőri erők készültségét. Uros Pen szerint az RS-ben is hasonló intézkedésekhez folyamodtak, szigorúbb biztonsági intézkedéseket vezettek be, megerősítették a vallási közösségeknek és nemzetközi szervezeteknek otthont adó épületek biztonságát. Az éjszaka folyamán a belgrádi különbíróság épületénél az Obraz nevű, szélsőségesen nacionalista szervezet közel ötven híve gyűlt össze Karadzsicsot ábrázoló pólókban. A rendőrség kordonnal zárta le az épület környékét, és kiszorította a tiltakozókat a szomszédos utcába. Belgrád központjában mindössze egy tucat fiatal tiltakozott Karadzsics elfogása ellen. A belgrádi média szerint a háborús perekben eljáró bíróság épületét a szerb rendőrség elitegysége védi.
Fotó: Reuters
(forrás: MTI)
Elfogták Radovan Karadzsicsot + Képek + Videó
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar NemzetŐrizetbe vették Radovan Karadzsics volt boszniai szerb elnököt, az egyik leginkább keresett, több mint egy évtizede szökésben lévő hágai vádlottat, akinek terhére többek között a II. világháború óta a legszörnyűbb európai vérengzésnek tartott szrebrenicai mészárlás kitervelését és elrendelését róják. • Összecsapások az elfogás után Belgrádban + Képek • Karadzsics megújult külsővel álcázta magát + Képek• Tálas: Szerbia közeledni fog az unióhoz • A külügyminisztérium üdvözli Karadzsics letartóztatását• 20 ezer ember halála szárad a szerb vezér lelkén • Karadzsics, a „játékos” pszichiáter • Göncz Kinga: Karadzsics elfogása jelzés az Európai Unió feléTekintse meg a hírTV összeállítását
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!