Brüsszel jóváhagyta a magyar halászat támogatását

Az Európai Bizottság jóváhagyta az operatív programot a magyar halászat számára, a 2007-2013-as közösségi költségvetési időszakra, közölte a bizottság szerdán.

MNO
2008. 09. 24. 11:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A programra rendelkezésre bocsátható teljes közkiadás 46 840 816 euró, az Európai Halászati Alap (EFF) keretében nyújtott uniós támogatás 34 850 860 eurót tesz ki. Az EFF keretében nyújtott támogatásból 34 291 357 eurót a gyorsabb felzárkóztatásra szoruló, azaz konvergenciarégiók számára különítenek el, így Észak-Alföld régió, Észak-Magyarország régió, Dél-Alföld régió, Dél-Dunántúl régió, Nyugat-Dunántúl régió és Közép-Dunántúl régió számára.

Az EFF keretében nyújtandó támogatásból a nem konvergenciarégiók, vagyis a Budapest és Pest Megye által alkotott Közép-Magyarország régió 559 503 euró támogatásban részesül.

Az előző, 2004-2006-os programozási időszak során Magyarország 4,39 millió eurót kapott a Halászati Orientációs Pénzügyi Eszköz keretében. Ebből tavaly év végéig 44 tervezet részesült támogatásban. Az új, 2007-2013-ra szóló uniós program építeni kíván az előző program sikereire, és meg kívánja szilárdítani a fenntartható és versenyképes halászati és akvakultúra-ágazat feltételeit, tiszteletben tartva a környezetet, egyszersmind megfelelve a fogyasztók és az élelmiszeripar igényeinek, olvasható a brüsszeli bizottság közleményében.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.