Lejtőn az európai piacok

Hétfőn a nyugat-európai részvénypiacok erős csökkenéssel kezdtek, a bankok vezették a vesztesek listáját. Így reagált a tőzsde a Fortis részleges állami kezelésbe vételére.

MNO
2008. 09. 29. 8:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A befektetőket változatlanul nyugtalansággal tölti el a kérdés, hogy az amerikai pénzpiaci mentőcsomag elégséges lesz-e a szektor stabilizálására. A Royal Bank of Scotland, a UBS, a Banco Santander, a Barclays, az Unicredit és a BNP Paribas 1,5-5,2 százalékot vesztettek. A Fortis előbb megugrott, majd visszaesett, fél óra múlva 1,2 százalékkal drágábban kereskedtek vele. A Fortis és a Bradford & Bingley állami segédlettel történt megmentése aggodalmat kelt, és a befektetők attól tartanak, hogy még más európai pénzintézetek is követni fogják őket. Az olajárak mérséklődésének hatására a BG Group, a BP és a Dutch Shell 0,4-0,7 százalékot vesztett. A hétfői tőzsdenyitás után fél órával az FTSEurofirst 300-as index 0,8 százalékos csökkenésben volt és 1095,99 pontot ért el.

Hétfőn a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 több mint 52 pontos veszteséggel kezdett, fél óra múlva 82,2 pontos veszteségben volt. A frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 több mint 60 pontos eséssel indult, fél óra múlva 108,9 pontos veszteségben volt. Párizsban a CAC-40 több mint 33 pontos csökkenéssel nyitott, fél óra múlva 67,5 pontos veszteségnél járt.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.