A világ fekete tea exportjában vezető szerepet betöltő Kenya 2008-as exportja a várakozások szerint 335 millió kilogramm lesz az előző esztendő 369 millió kilogrammos eredménye után. A teatanács adatai szerint 2008 első nyolc hónapjában a megtermelt tea mennyisége 16 százalékkal 206 millió kilogrammra csökkent az év eleji alacsony csapadékszint miatt. Az év első nyolc hónapjában a heti aukciókon összesen 161 millió kilogramm teát kínáltak eladásra; 2007 ugyanezen időszakának eredménye 202 millió tonna volt. Ugyanakkor egy kilogramm tea átlag ára a tavalyi 1,72 dollárról 2,42 dollárra emelkedett; az augusztusi aukciókon elért átlag 2,75 dollár volt, ami két és fél évtized óta a legmagasabb érték.
(MTI)
Rekordbevételt remélnek a teából Kenyában
Kenya teaeladásból származó bevételei 2008-ban a kisebb termelés ellenére is elérhetik az 50 milliárd shillinget (684 millió dollárt); a tavalyi érték 43 milliárd shilling volt - jelentette be a Tea Board of Kenya.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!