Szeptember végéig vizsgálja Brüsszel a MÁV Cargo privatizációját

Szeptember vége előtt döntés születik a MÁV Cargo felvásárlásának ügyében az Európai Bizottság versenypolitikai főigazgatóságán – értesült az MTI Brüsszelben. Az ügylet vizsgálatának határideje szeptember 29. – erősítette meg a bizottság egyik illetékese szerdán.

MNO
2008. 09. 17. 17:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A MÁV Cargo privatizálására tavaly hirdettek pályázatot, amelyet a Rail Cargo Austria AG és a GYSEV Zrt. konzorciuma nyert el 102,5 milliárd forintos ajánlatával. A konzorcium a vételáron felül öt év alatt 43,5 milliárd forint fejlesztésre vállalt kötelezettséget. A szerződést január 2-án megkötötték, de hatályba csak akkor léphet, ha az uniós versenyhivatal jóváhagyja.

Brüsszelben ritkán fordul elő, hogy a határidő lejártát jóval megelőzően lezárjanak egy versenyjogi vizsgálatot, még akkor is, ha azzal kapcsolatban kevés ilyen probléma merül fel. Ugyanakkor az első eljárás eredménye lehet elvben az is, hogy a bizottság mélyrehatóbb, átfogó vizsgálatot indít, ha versenyjogi aggályai támadnak – ehhez az eszközhöz Brüsszel a kérelmek mintegy 5 százalékánál fordul.

Az elmúlt években a bizottság egyetlen felvásárlási ajánlatot utasított el végérvényesen: a Ryanair és az Air Lingus légitársaságok összeolvadását. Minden más eset az ügylet – azonnali vagy feltételes – engedélyezésével végződött. A magyar és az osztrák sajtó nemrégiben arról cikkezett, hogy az osztrák vállalat ki akar lépni a MÁV Cargo privatizálásából, ezt azonban a Rail Cargo Austria cáfolta.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.