Írmagja sem marad a petőházi cukorgyárnak

Szinte betű szerint tartjuk az unió előírásait, még az idén elkezdődhet a bezárt petőházi cukorgyár épületeinek elbontása. A 128 éves üzem fénykorában több mint 200 alkalmazottat foglalkoztatott, továbbá a termelők és a beszállítók révén több száz családnak adott megélhetést.

MNO
2008. 10. 08. 7:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még az idén elkezdődhet a tavalyi szezonban bezárt petőházi cukorgyár épületeinek elbontása, csupán a siló és a csomagolórészek maradhatnak meg – írta a Kisalföld szerdai száma. A lap cikke szerint a tulajdonos osztrák Agrana-cégcsoporthoz tartozó Magyar Cukor Zrt. az Európai Unió előírásainak megfelelően csökkentette az előállított cukor mennyiségét. Mindezért az unió kompenzációt fizet. A másik lényeges kikötés, hogy a bezárt gyárat alkalmatlanná kell tenni a termelésre, mégpedig úgy, hogy ne is lehessen visszaállítani.

A tulajdonos a szabályozásnak megfelelően a silók és a csomagolóüzem kivételével teljesen elbontatja a gyárat, a szennyezett talajt rekultiválja, a tározótavakat megszünteti. A bontás végeztével a területet értékesítik – közölte Bráth Zoltán, a részvénytársaság igazgatóhelyettese. A 128 éves üzem fénykorában több mint 200 alkalmazottat foglalkoztatott, továbbá a termelők és a beszállítók révén több száz családnak adott megélhetést. A rendszerváltást követő privatizáció során került az osztrák Agrana-cégcsoporthoz.

Az uniós cukorrendtartási reformot az üzem már nem élte túl, mivel a Magyar Cukor Zrt. úgy döntött, hogy a kaposvári üzemét tartja meg. Petőházán jelenleg 40-en dolgoznak. Az elbocsátott alkalmazottak végkielégítésüket megkapták.

(Kisalföld)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.