Itt az ideje a reálbérek emelkedésének Magyarországon

Nem a luxusra gondolnak a munkavállalók, amikor a reálbérek emelését kérik, hanem a tisztességes megélhetésre – jelentette ki Hernádvölgyi Andrea, az MSZOSZ alelnöke. A keddi konferencián hozzátette: a minimálbér és a szakmunkás-bérminimum konstrukcióját és arányait mindenképp meg kell tartani.

MNO
2008. 10. 07. 12:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eljött az ideje annak, hogy a reálbérek végre emelkedjenek Magyarországon, az emberek ugyanis eljutottak tűrőképességük határára – jelentette ki Hernádvölgyi Andrea, az MSZOSZ alelnöke a tisztességes munka világnapja alkalmából rendezett regionális tanácskozáson kedden. „Nem eget rengető luxusokról beszélnek a munkavállalóink, amikor a reálbér emelését kérik, hanem arról, hogy tisztességesen meg tudjanak élni, taníttatni tudják a gyermekeiket, hogy ne legyen gond a minden hónapban érkező rezsiszámla kifizetése” – mondta. Hozzáfűzte: ha az Országgyűlés elfogadja, a már beterjesztett adócsomag valamennyit javít a vállalkozások helyzetén a járulékok csökkentésével, de nem minden munkavállalónak jelent könnyítést. „Egyre inkább úgy látjuk, hogy a legalsóbb rétegeknek nem, és ehhez képest kell lefolytatnunk majd a soron következő vitákat és tárgyalásokat” – utalt az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) jövő csütörtöki ülésére, amelyen a szakszervezet is tehet javaslatot a minimálbér összegére.

Szavai szerint mind a hat szakszervezeti konföderáció álláspontja egységes abban, hogy a minimálbér és a szakmunkás-bérminimum konstrukcióját és arányait mindenképp meg kell tartani.

Hernádvölgyi Andrea elmondta: „Amit mi a legjobban szerettünk volna elérni az országos érdekegyeztetésben, az egy hosszú távú megállapodás, (...) ami a munkavállalóknak és a munkáltatóknak is hosszú távon kiszámíthatóságot hozna, (...) az, hogy egy ilyen megállapodásnak mennyi esélye van, most ősszel a tárgyalások kapcsán dőlhet el” – mondta. Hozzátette azonban azt is: „nem múlt el nyomtalanul”, hogy a most lejárt hároméves megállapodást követően a kormányzat, előre nem egyeztetett módon, úgy változtatta meg a munka világának hátteret adó jogszabályi környezetet, hogy az bizalmatlanságot teremtett a szakszervezeti és a munkaadói oldal részéről is.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.