Le Soir (lesoir.be)
Meg kell menteni a magyar gazdaságot címmel a vezető balliberális francia nyelvű belga lap azzal kezdi bécsi jelentését, hogy Izland után Magyarország kezdett rogyadozni a pénzügyi válság nyomán. Gyurcsány miniszterelnök szombaton csúcsot tartott, hogy igyekezzen megmenti a magyar bankrendszert. A gyenge láncszem címet kapott bekezdésben az olvasható, hogy „a Kelet 27 országa közül Magyarország van a legrosszabb állapotban”, és az országot teljesen elkapta a globális pénzügyi válság. A túlzottan eladósodott Magyarország nagyban függ a külföldi befektetésektől, hogy életvitelét fenntartsa. Márpedig két hete a magyar kormány háromszor is sikertelenül próbálta rövid távú állampapírjait és kincstári jegyeit eladni a mind inkább gyanakvó külső piacokon.
The Wall Street Journal (wsj.com)
A Magyarországgal már napok óta kiemelt cikkekben foglalkozó amerikai pénzügyi-gazdasági lap európai kiadása harmadik oldalát tegnap egyetlen tudósítás foglalta el, amelyben a Budapestről jelentő Marcus Walker idézi a koppenhágai Danske Bank egyik közgazdászát, aki azt mondja: „A piac több résztvevője azt kérdezi magától: vajon megismétlődhet-e Közép- és Kelet-Európában az, ami Izlandon történt?” Lars Christensen „jelentős hasonlóságokat” lát a két ország között, mint a gyors hitelállomány-növekedést és a jelentős ráhagyatkozást a háztartások által külföldi valutában felvett kölcsönökre”.
Het Laatste Niews (hln.be)
A befolyásos flamand nyelvű belga lap arról számol be, hogy Magyarország nem fogja igénybe venni az Európai Központi Bank által felajánlott 5 milliárd eurót.
N-TV (n-tv.de)
A német hírtelevízió a DPA német hírügynökségre támaszkodó tudósításában (Magyarországot keményen érintette a pénzügyi piac válsága) az eddig az osztrák balliberális lapban a magyarországi szélsőjobboldaltól, valamint a Fidesztől és annak vezetőjétől szakmányban aggódó Gregor Mayer arról jelent, hogy Magyarországot a pénzügyi piac megrázkódtatásai a térség átalakulásban lévő országainál jobban érinti. Az 1989-es fordulat után megteremtették a modern piacgazdaság alapjait, de 1998 után a reformbuzgalom ellanyhult.
La Voce (voceditalia.it)
Az első független olasz online hírportál részletes, Budapestről keltezett jelentése így kezdődik: „Az elmúlt hét elején hangoztatott optimista kormányzati jóslatok után már nyilvánvalóvá vált: a magyar gazdaság a pénzügyi válság egyik első európai áldozatává vált”.
AFP (afp.com)
A francia hírügynökség budapesti irodája Simor MNB-elnököt idézi, amely szerint Magyarország nem kívánja az Európai Központi Bank által megígért ötmilliárd eurót felhasználni. Hozzáteszi: Magyarország különösen érzékeny a válságra nagy eladósodottsága miatt.

Menczer: Ruszin-Szendi Romulusz Ukrajnát dicsőítette és képviselte Magyarország helyett!