A pénzügyi piac országonként más-más sajátosságokkal rendelkezik Európában, és túl szétdarabolt, semhogy „olyan formát találhassunk, amely matematikailag mindenkinek megfelel” – hangoztatta Lagarde egy kereskedelmi rádiónak nyilatkozva.
Arra a kérdésre, hogy teljesen kizárható-e egy európai Paulson-terv (vagyis a bankok egyes rossz követeléseinek állami felvásárlása, adókönnyítéssel együtt), a francia miniszter megjegyezte: „ezen a téren soha nem mondható, hogy soha. Nem tiltható meg, hogy új megoldásokat helyezzünk kilátásba”. Hozzátette: soha nem tapasztalt helyzet alakult ki a pénzügyi intézményekben.
A miniszter azt is elmondta, hogy végzetes hibának tartja, hogy Henry Paulson amerikai pénzügyminiszter veszni hagyta a Lehman Brothers befektetési bankot, mert annak csődje indította el a mostani dominóeffektust. Három hete Lagarde még úgy vélte, hogy az amerikai költségvetés nem menthet meg mindenkit, aki nehéz helyzetbe került.
A francia gazdasági miniszter szerint most a legfontosabb a pénzügyi intézetek közti bizalom helyreállítása azért, hogy „a vezeték újra működjön”.
- Fontossági sorrendben először a számlatulajdonosokat védjük meg, aztán az adófizetőket, utána a részvényeseket és végül a bankvezetőket. Az utóbbi két csoportnak meg kell fizetnie a rossz gazdálkodás árát – tette hozzá.
(MTI)
Pánik a repülőn, 115 utassal a fedélzeten érkezett a baj + videó
