A HospInvest működése botrányok sorozata, minden esetben tetten érhető egy nagyon erős szocialista háttér, hátszél, ami segíti e cég gátlástalan előrenyomulását; erről Pesti Imre fideszes képviselő beszélt pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján. Ami az egri Markhot Ferenc Kórházban történt és történik a működésbe adással kapcsolatban, az kísértetiesen hasonlít mindahhoz, ami az országban, illetve a fővárosban történik – fogalmazott az ellenzéki képviselő, aki szerint amit a Zuschlag-ügyben naponta hallani lehet, az nem egyedi eset, az a „szocialista norma”. Hozzátette: az egri kórház ügye is a szocialisták valódi arcát tükrözi. Pesti Imre szerint az egri kórház működésének átadása egy magáncégnek mutatja, hogy a profit sokkal fontosabb a szocialista egészségpolitikusok számára, mint az emberek egészsége. Kitért arra, hogy Egerben egy olyan cég nyerte el a működtetésre kiírt pályázatot, amely – mint kiemelte – bírósági döntés szerint érvénytelenül pályázott.
Ahol eddig a HospInvest megjelent...
A Fidesz országgyűlési képviselője szerint a HospInvest konszolidált mérlegéből egyértelműen látszik, hogy az ígért hatmilliárd forintos fejlesztést nem tudja teljesíteni. Mint mondta, ahol eddig üzemeltetőként megjelent a HospInvest, sehol sem tudta teljesíteni a vállalt kötelezettségeket. Ez igaz Hatvanban, de Kiskunhalason is, hiszen mindkét esetben szerződést kellett módosítani, miután a vállalt fejlesztéseknek töredékét sem valósította meg az üzemeltető – jelentette ki Pesti. Állítása szerint a HospInvest vállalatcsoport cégeinek jelentős része fizetésképtelen, és velük szemben jelenleg is eljárást folytat az adóhivatal. Hozzátette: néhány napja már a HospInvest Zrt. is az APEH-adósok listáján szerepel, és emiatt az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) nem köthetett volna szerződést a céggel. Megjegyezte: ennek ellenére az OEP megkötötte a szerződést.
Mint elhangzott, a HospInvest jelenleg 3,8 milliárd forintos működési hiányt halmozott fel, az előző évhez képest 3,7 milliárd forinttal nőtt a cég adóssága, elvesztette jegyzett tőkéjét, szállítói tartozásai meghaladják a 3,4 milliárd forintot. A fideszes politikus tájékoztatása szerint a társaság már tavaly a csőd szélén állt, és akkor egy milliárdos hitel mentette meg. Pesti Imre arra is kitért, hogy a Fővárosi Főügyészség vizsgálatot kezdett a cégcsoport helyzetének feltárásáért, és a Gazdasági Versenyhivatal is vizsgálódik, hiszen Heves megyében fennáll a monopólium létrejöttének veszélye.
(MTI)
Elutasítják a magyarok a kéretlen LMBTQ-érzékenyítést
