Vona Gábor bezáratná a TV2-t és az RTL Klubot + Képek +Videó + Képriport

1956 emlékét a történelemhamisítások miatt hamis glória veszi körül, amely ma már szinte a hóhérok homlokát övezi – jelentette ki Wittner Mária a Corvin közben tartott megemlékezésen. Mindeközben 1000–1500 fős csoport gyűlt össze az Andrássy út és az Anker köz környékén a Jobbik Magyarországért Mozgalom rendezvénye előtt – jelentette az MNO helyszíni tudósítója.

2008. 10. 23. 14:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Képek: Máté Péter


A rendezvényen mintegy százfős lelkes tömeg vesz részt. Wittner Mária beszédében úgy fogalmazott: a mákonyos európai uniós álomnak vége, 2006. október 23-án a brutális tömegoszlatásokat lekezelte az unió. „Nem más ez, mint böszmedemokrácia”. Wittner fölhívta a figyelmet: a magyar honvédség létszámát minimálisra csökkentették, miközben kommandós seregekkel terrorizálják a tömegeket. A Fidesz képviselője, aki maga is tevékenykedett a Corvin közben és a Vajdahunyad utcában harcoló szabadságharcosok között 1956-ban, és csak 1970-ben szabadult a börtönből, most szót emelt a Kossuth térről elvitt két asszony ügyében, akik a sortűz áldozatainak akartak tisztelegni.

Moszkvától nem kértek elégtételt

A kommunizmus és a holokauszt tagadása egyaránt tilos legyen, vezessenek be a kétfajta diktatúra áldozatainak egyaránt emléket állító „népirtások elleni világnapot”. Ezt követeli a Barankovics Alapítvány izraelita műhelye és az Október 23. Bizottság Alapítvány közös kiáltványa, melyet Szöőr Anna ismertetett a Corvin közi rendezvényen. Szöőr a kiáltványt ismertetve többször rámutatott: mint ahogy „nagyon helyesen nemzetiszocialista pártot nem lehet létrehozni, éppúgy kommunista utódpártra sincs szükség”. Szöőr mind a fent említett alapítványok, mind az egyik legfontosabb törekvéseként fogalmazta meg „a kommunista utódpárt elsorvasztását”. Kifejtette: a társadalom frusztráltságát, depresszióját az okozza, hogy „az emberek még mindig küzdenek a vörös devianciára adott válasszal”. Sokan azt sem értik, miképpen vált neoliberális állammá a szocialista berendezkedésű ország.

A nemrég véget ért rendezvényen Pákh Tibor jogász, aki az 1956-os bebörtönzöttek közül a legutolsók között szabadult 1971-ben, majd a Kádár-rendszerben folyamatos üldözéseknek volt kitéve, felhívta a figyelmet: 1956 leverésével el nem évülő bűncselekményeket követtek el Moszkva és csatlósai. Pákh hosszan sorolta a nemzetközi jognak azokat a törvényi helyeit, többek között a genfi egyezmény vonatkozó passzusait, melyek alapján a nemzetközi egyezményeket sértő fél jóvátételt köteles fizetni az okozott károkért. Moszkvától senki se kért elégtételt az 1956-ban történtek miatt – mutatott rá Pákh. Figyelmeztetett: amiről a nemzet lemond, annak a visszaszerzése kérdéses. Pákh szóvá tette a forradalom leverése utáni időszak és a 70-es évek diktatórikus időszakának folyamatos meghamisítását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.