A változásoknak negatív szociális következményei is voltak

A rendszerváltás utáni időszakban a kelet- és közép-európai országokban elindult a modernizációs folyamat, általában javult a versenyképesség, de a folyamatot lehetséges gyorsítani és a változásoknak negatív szociális következményei is voltak – egyebek között ezeket állapították meg azon a tanácskozáson, amelyet az Európai Parlamentben kedden tartottak a témáról.

MNO
2008. 11. 11. 16:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendezvényt az úgynevezett EU Demokraták pártszövetség képviseletében a dán Hanne Dahl EP-képviselő, valamint az EU kutatási keretprogramjának keretében létrehozott szakértői csoport, a privatizáció és az európai szociális modell kérdéseivel foglalkozó PRESOM szervezte. Magyar előadók is részt vettek a konferencián. Közülük Lóránt Károly, a PRESOM közép- és kelet-európai összekötője a fejlődés általános elemzésén túl egyebek között a romló fizetési mérleg okait fejtegette, Hoós János, a Corvinus egyetem professzora az állami döntéshozási rendszer problémáiról és javítási lehetőségeiről szólt, míg Plenter János közgazdász a nemzetközi pénzügyi válságnak a kelet-európai térségre tett hatását is boncolgatta.

A fórum célja volt az is, hogy a térség fejlődését az európai gazdasági és szociális változások szélesebb keretébe helyezze, valamint hogy esetleges alternatív szakpolitikai lehetőségekre mutasson rá a kelet- és közép-európai országok felzárkózásának gyorsításában.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.